Warsztat    Terapii   Zajęciowej
                                                             STOWARZYSZENIA ''BLIŻEJ CIEBIE'' W ŚWIDNICY

 
                bo mamy wiele powodów do radości

            .     
URODZINY LIPIEC 2019
11 lipca br. W naszej placówce odbyły się urodziny, imieniny terapeutów i uczestników, obchodziło je aż trzynaście osób. terapeuta p Dominika uczestniczki Malwina O, Julita G, Ewa P, terapeuta p Jacek uczestnicy Piotr K, Piotr S, Paweł T, Artur N, Maciej D, Łukasz R, Darek G wolontariusz Michał M i zaproszona przez kadrę i uczestników Pani Wanda H. Wszyscy złożyli solenizantom życzenia zaśpiewali sto lat, na końcu solenizanci zaprosili na poczęstunek i dyskotekę.
WYJAZD WAKACYJNY 2019
24 czerwca br. udaliśmy się na pięciodniowy pobyt wakacyjny nad Jeziorem w Sławie. Po dojechaniu na miejsce zatrzymaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym ,,Rewenton’’ W trakcie wyjazdu przy słonecznej pogodzie opalaliśmy się na plaży, a pod opieką terapeutów mogliśmy oddawać się wodnej rekreacji Szczególną atrakcją było pływanie kajaków i rowerkami wodnymi. Wieczorami organizowaliśmy dyskoteki, konkursy karaoke, zaś podopieczni mogli skorzystać z różnych gier na terenie ośrodka, w którym nocowaliśmy, takich jak ping-pong czy cymbergaj Na zakończenie pobytu udaliśmy się z opiekunami na wycieczkę na której zwiedziliśmy starówkę i miejską plażę Sławy, zjedliśmy lody i kupiliśmy pamiątki. 
PRACE OGRODNICZE NA TERENIE WARSZTATU
Pracownia Florystyczna pod opieką pani Dominiki prowadziła prace ogrodnicze podlewali kwiaty, kosili trawę. Uczestnicy wykonali zielnik w którym posiali Melisę, Bazylię, Tymianek, Kolendrę i Trybułę.
VII Turniej Piłki Siatkowej 2019
W dniu 6 czerwca 2019 r odbyło się nasza co roczna, impreza sportowa -VII Turniej Piłki Siatkowej.
W rozgrywkach wzięło udział osiem drużyn z placówek Powiatu świdnickiego:
WTZ Strzegom, WTZ Mokrzeszów, ŚDS Świdnica, DPS Jaskulin, Dom Senior Wigor, uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz gospodarze imprezy czyli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy.
Turniej to impreza sportowa propagująca zdrowy styl życia, ale jednocześnie okazja do integracji społecznej podczas, której panuje duch sortowej konkurencji i dobrej zabawy.
Gospodarze imprezy zapewnili uczestnikom napoje, kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek.
Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki sportowe w kolorach wylosowanych przez drużyny, czapeczki, zapinki z logo turnieju. Podczas naszego turnieju wszyscy biorący w nim udział są zwycięzcami i otrzymują złoty medal. Drużyny otrzymały pamiątkowe Dyplomy oraz puchary. Nagrodami dla drużyn były duże torby sportowe i piłki do siatkówki. Nagrody wręczyli goście turnieju Pani Alicja Synowska członek zarządu Powiatu Świdnickiego oraz Kierownik Biura Sportu Urzędu Miasta Pan Radosław Werner.
Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu Kadry WTZ Świdnica, zespołu sędziowskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych pod kierownictwem p. K. Czapli, Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Impreza nie miałaby miejsca bez wsparcia naszych przyjaciół i sojuszników- wolontariuszy i rodziców uczestników.
Środki finansowe otrzymaliśmy z PCPR w Świdnicy . Wszystkim uczestnikom i współtwórcom imprezy dziękujemy. Mamy nadzieję że spotkamy się za rok. 
PISZĄ O NAS:)
https://swidnica24.pl/2019/06/dobra-zabawa-integracja-i-sportowa-rywalizacja-foto/
Dnia 4 czerwca 2019 r uczestnicy naszego Warsztatu wzięli
udział w VII Plener Malarski organizowanym przez Dom Pomocy 
Społecznej w Jaskulinie. Uczestnicy pleneru malowali farbami
kompozycje na dowolny wybrany temat. Prace były o bardzo różnej
tematyce – począwszy od pejzaży aż po obiekty przyrody. Wszystkie 
prace były bardzo piękne. Gospodarze pleneru przygotowali super 
niespodziankę: gośćmi imprezy były przesympatyczne Alpaki. Jak co 
roku były też przepyszne kiełbaski i słodkie nagrody. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
2 czerwca 2019 r Warsztat Terapii Zajęciowej wziął udział w Pikniku Sportowym organizowanym w ramach Dni Świdnicy. W trakcie pikniku odbyło się podsumowanie akcji Aktywni 24, podczas której podjęto próbę pobicia trzech rekordów Polski – jazdy na rowerze , ergonometrze wioślarskim oraz biegania na bieżni, wszystkie trzy zostały pobite. Każdy kilometr został przeliczony na złotówki, za które nasza placówka otrzymała specjalistyczny rower dla osób z niepełnosprawnościami organizatorom, a przede wszystkim uczestnikom Akcji bardzo dziękujemy .
Uczestnicy naszej placówki zaprezentowali się na estradzie. Wystąpił zespół Quatro w składzie Maciej Dz, Adrian Ł, Piotr S i Michał M prezentując utwory. Monika U zatańczyła taniec cygański.
Świat nie jest taki jak powinien - nie mamy na przykład takich funduszy, jakich potrzebujemy by rehabilitować się na miarę naszych potrzeb. Są na szczęście ludzie, którzy potrafią się dzielić tym, co mają. Aktywni24 wykręcili dla nas ostatnio rower, za który bardzo dziękujemy. Jesteśmy jednak zmuszeni prosić dalej.

W dniach 24-28 czerwca jedziemy do Sławy na nasz wakacyjny, placówkowy wyjazd. Szukamy pielęgniarki/niarza lub ratownika/niczki medycznej, którzy pomogą nam i zadbają o nasze zdrowie na wyjeździe. Będziemy z dala od ośrodków zdrowia, a różne przypadki chodzą po ludziach.

Oferujemy: całkowite pokrycie kosztów wyjazdu (przejazd, nocleg, wyżywienie), umowę zlecenie (500zł brutto) oraz referencje.
Rozsyłajcie wici, pytajcie znajomych, udostępniajcie posta
Z związku ze zbliżającym się VII Turniejem Piłki Siatkowej, organizowanym przez nasz Warsztat, a mającym na celu promowanie sportu, zdrowego stylu życia i integracji społecznej osób z niepełnosprawnością - serdecznie zapraszamy. W załączniku przesyłamy karty zgłoszenia, program, regulamin i plakat, klauzulę RODO
(do pobrania na stronie oficjalnej w dziale aktualności http://wtzswidnica.pl/aktualnosci )Prosimy o przesłanie kart zgłoszeń na adres email wtzswidnica@wp.pl do 20 maja.
11 maja 2019r. w Galerii Świdnickiej odbyła się czwarta edycja ’’Aktywni 24’’promująca zdrowy tryb życia. Udział w imprezie wzięli miedzy innymi kadra i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Świdnicy wraz z rodzicami. biegacze, kolarze oraz wszystkie chętne osoby mieli zadanie podbić rekord Polski. Na bieżni, rowerze stacjonarnym oraz ergometrze – i tak przez 24 godziny. Ale było warto! Wszyscy Ci, którzy zmagali się z wysiłkiem na scenie w Galerii Świdnickiej mogą poczuć się zwycięzcami. Udało się pobić Rekord Polski! Rowerzyści wykręcili 896 km. Biegacze wybiegali 315 km. Na ergometrze pokonano dystans 311 km. Dzięki Wam otrzymamy rower trzykołowy dla dorosłych, potrzebny do rehabilitacji. Wszystko dzięki akcji charytatywnej - Aktywni 24. Każdy kilometr to złotówka na zakup roweru. Dziękujemy wszystkim. 
25 kwietnia 2019, trzech naszych uczestników Maciej Dz, Piotr S, Adrian Ł pod opieką terapeuty p. Roberta i wolontariusza Michała M wzięli udział 41 Konfrontacjach Artystycznych organizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Konfrontacje odbyły się, w Strzegomskim Centrum Kultury zespół QUATRO zaprezentował się na scenie z przebojami muzyki tanecznej porywając publiczność do wspólnej zabawy. Na zakończenie zespół otrzymał statuetkę, słodkie upominki i dyplom. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
Wypocznijcie dobrze na majówce, bo Wasze pokłady energii mogą się zamienić na realną pomóc! Lubimy uprawiać sport, aktywność fizyczna to dla nas najprzyjemniejsza forma rehabilitacji. Dzięki Wam możemy otrzymać rower trzykołowy dla dorosłych, potrzebny do rehabilitacji. Wszystko dzięki akcji charytatywnej - Aktywni 24. Od 9:00 11 maja do 9:00 12 maja będziemy nabijać kilometry na bieżni, rowerze i ergometrze wioślarskim. Każdy kilometr to złotówka na zakup roweru. Zapraszamy do zapisywania się i wzięcia udziału - połączmy przyjemne z pożytecznym.
Link do zapisów i wszelkie potrzebne informacje na stronie: http://sport.swidnica.pl/aktywni-24-zapisy-2/
Zgodnie z tradycją jak co miesiąc 
26 kwietnia obchodziliśmy urodziny i imieniny uczestników Wojtka, Darka, Tomasza, Michała oraz terapeuty Pana Roberta życzymy wszystkiego najlepszego dużo zdrowia i spełnienia marzeń.
W dniu 17 kwietnia 2019 r. w naszej placówce odbyło się uroczyste ŚNIADANIE WIELKANOCNE. Śniadanie przygotowuje się na pamiątkę najważniejszego Święta Chrześcijańskiego „Zmartwychwstania Pańskiego”. Na spotkanie zaprosiliśmy Panią Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Dyrekcje Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Kadra naszej placówki wraz z podopiecznymi przygotowała własnoręcznie potrawy i wyroby pełne symboli i polskich tradycji. Szkoda że nie wszyscy mogli spróbować naszych smakołyków. Życzyliśmy sobie Zdrowych i Wesołych Świąt.
Wiosna to czas rozkwitu i nowych początków, ale też powrotów skrzydlatych przyjaciół. Na nasz warsztat za sprawą pracowni technicznej przyleciał drewniany bocian. Zobaczcie jak ożywa w rękach jednego z uczestników
Pracownia Edukacji i Komunikacji Społecznej w ramach swoich zajęć piecze babeczki do koszyczków świątecznych. Szkoda, że nie czujecie jak pachną. :) Zapraszamy do zakupu!!!
Prace wiosenno terenowe  pracowni florystycznej na terenie placówki WTZ obsadzanie bratków w donicach.
Zgodnie z tradycją jak co miesiąc 
28 marca obchodziliśmy urodziny i imieniny uczestników Marty, Grzegorza, Adriana oraz terapeuty Pani Agnieszki życzymy wszystkiego najlepszego dużo zdrowia i spełnienia marzeń.
28 Marca br. Uczestniczki odwiedziły Centrum Kształcenia Zawodowego. Postawiły tym samym pierwsze kroki w zawodzie fryzjerki. Myły, suszyły, posługiwały się lokówką i prostownicą, by modelować zaprojektowane fryzury, a także spinały, zaplatały warkocze i układały koki. Klientki niestety nie mogły ocenić swoich fryzur, ponieważ czesałyśmy manekiny (ale włosy były jak najbardziej prawdziwe!). Dziękujemy za taką możliwość, na pewno jeszcze tu wrócimy
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa 2019
Dzisiaj jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, odbył się uroczysty apel na holu Zespołu Szkół Specjalnych, gdzie nasza uczestniczka Monika zaprezentowała taniec cygański, a inne osoby pokazały swoje talenty. Nasza placówka przyłączyła się do dnia kolorowej skarpetki. 
DZIEN KOBIET 2019r
W dniu 8 marca br. jak co rok świętowaliśmy w naszej placówce Dzień Kobiet. Panowie terapeuci wraz z podopiecznymi przygotowali niespodzianki dla pań w postaci kubków wykonanych według własnego projektu oraz słodki poczęstunek – deser .
Były życzenia i świetna atmosfera.
Wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy Wszystkiego najlepszego.
To już 30 lat" pod takim tytułem odbył się w dniu 06.03.2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych. 
Organizatorem imprezy jak co rok byli Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach i wspierające szkołę Stowarzyszenie ,,Wypożyczalnia – Centrum”. W konkursie udział wzięli artyści z Wałbrzycha, Świdnicy, Strzegomia, Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich. 
Z naszej placówki wystąpiły dwie osoby Kinga N. wykonała utwór pod tytułem „Bieszczadzkie anioły’ oraz Maciej Dz. z tekstem Juliana Tuwima „Okulary”. 
Wszyscy Artyści wykazali się wyjątkowymi zdolnościami recytatorskimi. 
Uczestnikom konkursu gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za zaproszenie. 
28 lutego br. grupa naszych uczestników Monika U, Malwina O, Katarzyna M, Marysia W, Piotr S, Piotr K i Wojtek L pod opieką pani Eli i pani kierownik uczestniczyła, w Integracyjnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej ,, Pod Dobrym Aniołem’’ w Nowej Rudzie. Nasi podopieczni zaprezentowali się, w kategorii taniec towarzyski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu, a organizatorom za zaproszenie. 
W ramach tego przeglądu odbył się konkurs plastyczny pn. ,,Kuferek Niespodzianek’’, w którym III miejsce zajął Marek C.
27 lutego br. dla uczestników naszej placówki pod przewodnictwem pani psycholog i wolontariusza Michała zostały zorganizowane warsztaty na temat bezpiecznego Internetu. Nasi podopieczni przypomnieli sobie zasady korzystania, z sieci i komputera (nie podajemy swoich danych osobom poznanym online, nie otwieramy podejrzanych e-maili). Uczestnicy wymienili strony, z których na co dzień korzystają. Na zakończenie zajęć pani psycholog przygotowała quiz w postaci pytań związanych, z tematem bezpiecznego Internetu. 
21 lutego obchodziliśmy urodziny i imieniny uczestników Kingi, Marioli, Marysi, Adriana, Piotra i terapeuty Pani Eli. Życzymy wszystkiego najlepszego.
We wtorek 12 lutego br. odbył się trzeci z cyklu warsztatów dotyczących dojrzewania, płci i relacji - tym razem dla Uczestniczek.

Pani Psycholog pytała nas o to, co to znaczy mieć z kimś relację. Zastanawiałyśmy się czy wszystkie relacje są takie same, czy wszystkie są dla nas przyjemne oraz jak potrafią się zmieniać. Później pracowałyśmy wspólnie na wielkim arkuszu - miałyśmy wymienić osoby, z którymi mamy relacje i przykleić je na osi. Na jednym końcu były osoby nam zupełnie obce, na drugim najbliższe - w tym miłość naszego życia, skoro jesteśmy w temacie Walentynek 😉 Naszym zadaniem było ocenić co robimy w danej relacji, a czego już nie. Na koniec porozmawiałyśmy o relacjach toksycznych, trujących. Spodobała nam się metafora użyta przez Panią Psycholog: człowiek jest jak kwiat, służy mu podlewanie wodą, nie trucizną.
Życzymy Wam tym samym takich ludzi wokół, dzięki którym rozkwitacie.
Rozliczając PIT pamiętaj o nas.
KRS - 0000317134
NASZE NOWE PRACE 2019 
BAL KARNAWAŁOWY WTZ 2019
31 Stycznia 2019r nasz warsztat zorganizował Bal Karnawałowy, na który zaprosiliśmy gości: WTZ Wałbrzych, WTZ Strzegom, WTZ Milicz. Wszyscy się świetnie bawiliśmy w rytmach muzyki rozrywkowej. Do tańca przygrywali i poprowadzili m.in. nasz wolontariusz Michał M i pan Bogdan G. Dla gości przygotowany został ciepły poczęstunek w wykonaniu terapeuty pana Jacka i jego podopiecznych z pracowni Technicznej oraz pani Edyty i uczestników pracowni Krawieckiej. Zwieńczeniem Balu Karnawałowego był występ naszych uczestników: Macieja Dz i Piotra S. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie. 
Bal Karnawałowy 2019 organizator ZSS w Świdnicy
16 stycznia 2019r nasi uczestnicy pod opieką terapeutów wzięli udział w zabawie karnawałowej organizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy. Wszyscy się świetnie bawiliśmy organizatorzy zorganizowali konkursy na króla i królową balu i najlepszy taniec. Nasza uczestniczka Monika U została królową zabawy karnawałowej a do tańca przygrywał pan Zdzisław Irzyk z zespołu Kwarc. Dziękujemy za wyśmienitą zabawę 
Spotkanie Boże Narodzeniowe w Domu Seniora w Żar-Medzie w Żarowie 2018r
20 grudnia 2018 Troje naszych uczestników Maciej Dz, Piotr S, Piotr K pod opieką pani kierownik Teresy R wzięło udział w spotkaniu wigilijnym w Domu Seniora Żar Med w Żarowie. Nasi uczestnicy wzięli udział w przedstawieniu Jasełkowym, śpiewali kolędy. Po występie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Dziękujemy za zaproszenie 
Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii.
Wigilia 2018r
18 grudnia 2018r odbyło się w auli Zespołu Szkół Specjalnych spotkanie bożonarodzeniowe, na którym gościliśmy Dyrekcję ZSS, Zarząd Stowarzyszenia ,,Bliżej Ciebie", Panią Dyrektor PCPR-u panią Beatę G wraz z osobami towarzyszącymi oraz sponsorów i rodziców podopiecznych. Wigilię rozpoczęliśmy od podziękowań wszystkim rodzicom, darczyńcom, którzy wspierają naszą placówkę, m.in. panu Zygmuntowi B z firmy usługowo-hydraulicznej INS-BUD, który przeprowadził w naszym warsztacie remont oraz wolontariuszowi Michałowi za całoroczną pracę na rzecz placówki. Następnie nasz uczestnik Piotr K odczytał fragment Ewangelii według św. Łukasza, po której złożyliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem i wspólnie zasiadając do stołu wigilijnego. W trakcie Wiglii odbył się występ kolędowy w wykonaniu naszych podopiecznych. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Życzymy zdrowych i radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019
Mikołajki 2018
6 grudnia 2018r nasi uczestnicy Malwina O, która przebrała się za śnieżynkę oraz Maciej Dz w stroju świętego Mikołaja odwiedzili przedszkole przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, rozdając dzieciom prezenty przygotowane przez ich rodziców. Po wizycie w przedszkolu nasi podopieczni poczęstowali cukierkami wszystkich uczestników oraz terapeutów. 
Zabawa integracyjno-andrzejkowa 2018
29 listopada 2018 roku wzięliśmy udział w zabawie integracyjno –andrzejkowej organizowanej przez WTZ w Strzegomiu, która odbyła się w Restauracji "Stragona’’ w Strzegomiu. Oprócz nas w imprezie uczestniczył również WTZ Wałbrzych, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu. Wszyscy się doskonale bawili w rytmach dobrej muzyki, w towarzystwie naszych przyjaciół braliśmy udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów, a do tańca przygrywali: nasz wolontariusz Michał M i pan Marek R. Dziękujemy za zaproszenie do wspólnej zabawy..
13 listopada 2018 w naszej placówce dla uczestników i kadry Warsztatu został przygotowany przez pracownię informatyczna prelekcja poświęcona 11 listopada 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę . Uczestnicy przygotowali krótką prezentację multimedialną .Uczestnicy pod opieką pana Andrzeja H który przygrywał na akordeonie odśpiewali hymn narodowy i pieśni patriotyczne. Tego samego dnia grupa uczestników z opiekunem złożyła wieniec pod pomnikiem Zwycięstwa w Świdnicy.
Dnia 6 listopada 2018r. uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy wzięli udział w trzeciej części projektu pn. „ Z kulturą i sztuką na co dzień”, dofinansowanego przez PCPR w Świdnicy ze środków PFRON.
W ramach tegorocznej edukacji uczestnicy zostali zaproszeni do Opery we Wrocławiu na przedstawienie pt. „Najdzielniejszy z rycerzy ”, z muzyką Krzysztofa Pendereckiego. Makowe królestwo (tu dzieje się akcja), jest spokojnie, sielsko. Makówki szczęśliwie żyją w swoim małym świecie, jak same mówią “słońce świeci, deszczyk rosi, wietrzyk powiewa”. Na tym wietrzyku radośnie tańcząc nie spodziewają się ataku na swoje królestwo. Życiu Makówek przygląda się, stojąc na uboczu, strach na wróble. Chwilami smutny w swej samotności, marzy o podróżach, o przygodach. Myśli, że już zawsze tak będzie, że zawsze wyśmiewany, zawsze pogardzany, nic go nie spotka niezwykłego. Ale wszystko odmienia się za sprawą Wróbli. Złe Wróble atakują królestwo Makówek, wydaje się, że już wszystko stracone, że królestwo nie przetrwa. Makówki chcą się poddać, oddać Wróblom królestwo, ale Strach im na to nie pozwala. Ratuje królestwo przed Wróblami, w zamian za pomoc otrzymuje Makową koronę i rękę królewny
26 października 2018 r. zgodnie z co miesięczną tradycją obchodziliśmy urodziny i imieniny uczestników i kadry WTZ. Jubilaci tej uroczystości to Pani Kierownik Teresa R, Pani Dyrektor ZSS Beata F, Pani Ewa B i uczestnik Mirka Sz. Życzymy wszystkiego najlepszego.

Tego samego dnia świętowaliśmy też dzień terapeuty. Kadra wcieliła się w rolę uczestników a nasi podopieczni w rolę terapeutów. Tego dnia w rolę kierownika placówki zajął nasz wolontariusz Michał M , obowiązki księgowego pełnił uczestnik Piotr S. Terapeutami zostali: Adrian Ł (pracownia techniczna), Malwina O (pracownia krawiecka), Katarzyna M (pracownia florystyczna), Julita G(pracownia artystyczna), Piotr K ( pracownia edukacji komunikacji społecznej), Kuba K (pracownia informatyczna) oraz Łukasz K w roli psychologa. Dla terapeutów zorganizowane zostały konkursy, mogli oni wykazać się swoją wiedzę m.in. na temat roślin, a także sprawdzić umiejętności nawlekania korali oraz wykonania kokardki na widelcu. Odbył się też pokaz taneczny w wykonaniu naszych podopiecznych. Terapeuci na zakończenie otrzymali dyplomy. 
         TURNIEJ WARCABOWY 2018
26 Października 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych odbył się Otwarty Szkolny Turniej Warcabowy. Nasi uczestnicy także  wzięli w nim udział.
II miejsce zajął Marek C, V miejsce zajął Michał F, VI miejsce zajęła Katarzyna M. kolejne miejsca Ewa P, Darek G, Maciej Dz. Gratulujem 
23 października br. nasi podopieczni wraz ze swoimi terapeutami wybrali się na wycieczkę do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy . Funkcjonariusz tej jednostki opowiedział nam o swojej niezwykle ciężkiej pracy . Zaprezentował nam samochody bojowe , sprzęty jakimi się posługują podczas wyjazdów do gaszenia pożarów, wypadków zobaczyliśmy budynek straży . Na zakończenie wszyscy uczestnicy mieli okazję dotknąć niektórych urządzeń a nawet użyć węża do gaszenia pożarów . Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
X Dolnośląski Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych w Jaworze
Dnia 17 października 2018r. w Jaworze odbył się X Dolnośląski Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych w którym uczestniczyły aż 23 placówki z rejonu Dolnego Śląska. Uczestnicy naszego Warsztatu również. W imprezie wzięło udział:7 uczestników: Malwina O., Adrian P., Monika U., Maria W., Piotr S., Piotrek K., Kasia M., którzy występowali w dwóch kategoriach: 1. Solo i 2. Występy grupowe. Do turnieju przygotowała uczestników terapeutka Pani Ela. Musimy pochwalić się dużymi osiągnięciami: za zajęcie III miejsca w kategorii SOLO Moniki U.
Wszystkim występującym serdecznie gratulujemy.
16 października pojechaliśmy z terapeutami w ramach projektu ,, Z kulturą i Sztuką’’ do Narodowego Forum Muzyki do Wrocławia na przedstawienie muzyczne pt: ,,W 80 uderzeń dookoła świata’’.
Podczas koncertu muzycy zabrali nas w podróż do źródeł dźwięku odwołując się do muzyki tradycyjnej z terenu Ameryki Południowej, Afryki, Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Bałkanów.
15 października uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy pod opieką fizjoterapeuty pani Karoliny T oraz pani kierownik Teresy R wzięli udział w pierwszych zawodach pływackich na strzegomskim ,,Delfinku’’ zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Strzegomiu. Nasi podopieczni brali udział w różnych konkurencjach wodnych indywidualnych i drużynowych przy których towarzyszył duch rywalizacji. Na zakończenie tych zawodów każdy pływający został udekorowany medalem oraz dyplomem. Dziękujemy za zaproszenie
Dnia 9 października 2018r. uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy wzięliśmy udział w drugiej części projektu pn. „ Z kulturą i sztuką na co dzień”, dofinansowanego przez PCPR w Świdnicy ze środkówPFRON.
W ramach tegorocznej edukacji uczestnicy zostali zaproszeni do Teatru Lalek we Wrocławiu na przedstawienie pt. „ Burza”, które dzieje się w przestworzach kosmosu na planecie The Globe. Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio z synem Ferdynandem i Alonsem przyjacielem. Na plancie zamieszkują przed laty zesłani przez Antonia księżniczka Miranda i jej ojciec Prosper. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie.W fabułę wpleciono znakomite efekty specjalne i teatralne tricki, również dzięki nim wciągamy się w historię tej garstki nieszczęśników zamieszkujących dziwną planetę. Oglądając spektakl chwilami można było się poczuć jakby oglądało się program z cyklu „W starym kinie”. 
Dnia 18 września 2018r. uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Zwiedziliśmy Panoramę Racławicką która, ukazuje artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami, stoczonej w okolicach wsi Racławice, Dziemięrzyce i Janowiczki. Pejzaż z tych lokacji przedstawiony został realistycznie wg fotografii oraz szkiców terenowych wykonanych przez Kossaka, Stykę i Bollera w kwietniu 1893 roku
GaleriON 2018 - 16-17.09.2018 r.
V Dolnośląski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2018, to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie „Motyl”. „GaleriON” ma na celu promocję i prezentację wytworów artystycznych, ale również aktywizację twórczą i integrację dolnośląskich środowisk skupiających osoby z niepełnosprawnościami. Nasz uczestnik Adrian Ł, z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy został zakwalifikowany do Gali Finałowej konkursu. W ramach przygotowania Adrian wraz z opiekunem p. Jackiem brał udział w trzy dniowych warsztatach muzycznych z profesjonalna orkiestrą.
Gala finałowa odbyła się w dniu 16.09.2018r., na rynku w Kamiennej Górze, natomiast w dniu następnym w kościele pokoju w Jaworze, odbyły się prezentacje muzyczne i literackie. Serdecznie gratulujemyAdrianowi sukcesu. 
W lipcu br. dzięki wsparciu finansowemu Firmy Armacell Poland i Leroy Merlin oraz Panom Radnym Powiatu Świdnickiego p. Wereckiemu i p. Chajduga oraz naszym kochanym rodzicom przeprowadziliśmy remont Pracowni Edukacji i Komunikacji Społecznej.
Pod okiem fachowca właściciela Firmy INS-BUD p. Zygmunta Bielawskiego, który w ramach darowizny doprowadził prąd wysokiego napięcia, wykonał wszystkie potrzebne podłączenia i ujęcia wody.
Malowanie ścian, układanie glazury i pozostałe prace wykonali nasi Panowie Terapeuci przy wsparciu Pana Andrzeja Szymańskiego i z wielka pomocą uczestników. Pracownia Edukacji i Komunikacji Społecznej doposażona została w sprzęt AGD : pralkę, zmywarkę do naczyń. Teraz wszyscy uczestnicy mają możliwość nauczyć się obsługi sprzętu jak również praktycznie wykorzystywać go w codziennym życiu.
Remont nie odbyłby się gdyby nie pomoc i wsparcie osób, sponsorów i darczyńcom. Serdecznie wszystkim dziękujemy. 
27 Września 2018 r. zgodnie z co miesięczną tradycją obchodziliśmy urodziny i imieniny uczestników i kadry WTZ. Jubilaci tej uroczystości to Łukasz K. Pani
Edytka terapeutka pracowni krawieckiej, Pani Karolina fizjoterapeutka oraz Pani Natalia nasza psycholog.
Tego samego dnia świętowaliśmy też dzień chłopaka. Panowie uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez panie z WTZ. Mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat marek samochodów, klubów sportowych a także sprawdzić umiejętności krawieckie przyszywając guziki. Panowie otrzymali upominki. Miło spędziliśmy czas ,był poczęstunek i zabawa dyskotekowa.
8 września br. czworo naszych uczestników Maciej Dz
Piotr S, Piotr K, Adrian Ł z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy na czele z wolontariuszem Michałem
wzięli udział w finałowych warsztatach wokalnych ,,na Babciną Nutę’’ zorganizowanym przez Dom Pomocy Spłoecznej Żar-Med w Żarowie. Uczestnicy zaśpiewali na scenie polskie przeboje Konika na biegunach z rep. Urszuli , Słońcem opętani z rep Lady Pank i Autostop rep. Karin Stanek. Wszystkim uczestnikom umilała świetna zabawa a na zakończenie organizatorzy rozdali dyplomy i nagrody oraz podziękowali za udział.
7 września ośmioro uczestników wraz z opiekunami i panią kierownik naszej placówki wzięli udział w II Dolnośląskich Targach Warsztatów Terapii Zajęciowych w Bolesławcu zorganizowany przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Forum WTZ. Na rynku bolesławickim można było obejrzeć ale również kupić wyroby poszczególnych placówek które brały udział w tegorocznych targach a uczestniczyło w nim aż osiemnaście Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nasi uczestnicy wspólnie z innymi warsztatowiczami wykonali pracę plastyczną w celu uczczenia 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległość. Na zakończenie imprezy odbył się wspólny taniec dookoła ratusza ,,Jedzie pociąg z daleka’’. Spotkamy się znowu za rok. 
 W dniach od 27 sierpnia 2018r do 31 sierpnia 2018r. uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy była na wakacyjnym wyjeździe integracyjnym w Kudowie Zdrój.
Zwiedziliśmy Szlak Zaginionych Zawodów, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak powstaje wazon z gliny, poznać pracę kowala, spróbować chleba z tradycyjnego wypieku z masłem, które sami wyrabialiśmy. Byliśmy na Górze Parkowej, spotkaliśmy tam Ducha Gór Henryka. Muzeum Kultury Ludowej w Pstrążnej przeniosło nas w czasy XVIII i XIX wieku. Poznaliśmy zabytki budownictwa : wiatrak, kuźnię,chałupy, poznaliśmy kulturę ludzi z tamtego okresu.
Super czas spędziliśmy w Aqua Parku. Zwiedziliśmy największe Muzeum Zabawek, Park Dinozaurów oraz Kaplicę Czaszek. Wyjazd zakończyliśmy wspólną dyskoteką.  
27 lipca 2018r zgodnie z co miesięczną tradycją obchodziliśmy urodziny, imieniny uczestników Malwiny, Ewy, Julity, Piotra , Macieja, Artura, stażysty Michała terapeutów p. Dominiki p. Jacka. Wszystkim solenizantom życzymy dużo zdrowia i spełnienia marzeń. 
Zgodnie z utartą tradycją jak co miesiąc 
23 czerwca obchodziliśmy urodziny i imieniny uczestników Pawła, Darka, Łukasza oraz pani Aliny księgowej i Pani Wandy byłej p. kierownik życzymy wszystkiego najlepszego.
Dnia 19 czerwca 2018r. w ramach trzeciej edycji cyklu edukacji kulturalno- artystycznej uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy wzięli udział w pierwszej części projektu pn. „ Z kulturą i sztuką na co dzień”.
W ramach tegorocznej edukacji uczestnicy zostali zaproszeni do unikalnego, nowoczesnego Muzeum Pana Tadeusza, mieszczącego się w przepięknym mieszczańskim budynku we Wrocławiu – w kamienicy „Pod Złotym Słońcem”. Opowiada ono o powstaniu i losach niezwykłej książki, której fragmenty na pamięć zna prawie każdy Polak. W tym miejscu znajduje się jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza „ w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku. Najcenniejszy rękopis literatury polskiej składa się z zeszytu w marmurkowej oprawie zawierającego czystopis ksiąg od I do III i początek księgi IV oraz dziewięćdziesiąt jeden kart brulionu i czystopisu luzem ksiąg IV–XII, zebranych razem w jednej oprawie, do tego został dołączony brulion Epilogu. Bohaterem utworu jest polska szlachta, która została tu ukazana wyjątkowo malowniczo. Na kartach poematu świat I Rzeczpospolitej, poeta pokazuje przez najbardziej charakterystyczne elementy składające się na codzienność szlachty polskiej końca XVIII wieku.
Uczestnicy projektu mieli możliwość zobaczenia wystawy w muzeum, podczas którego dowiedzieli się jak wyglądało życie szlachty polskiej, jak się ubierali, jakie zasady dobrego wychowania obowiązywały w epoce. Zobaczyli również jakich naczyń używano do zastawiania stołu, które później mogli sami wykonać z gliny podczas warsztatów muzealnych. „Z sita czerpane”, to warsztaty muzealne, na których znaleźli odpowiedź z czego zrobiony jest papier i jaki jest jego proces powstawania. Poznali dawną metodę czerpania papieru na sicie, każdy wykonał własny arkusz papieru, który dodatkowo ozdobił według własnego pomysłu. Był to wspaniałym wyjazd, obfitował w wiele nowych informacji.
Bardzo polecamy wszystkim to miejsce, kto chciałby dowiedzieć się więcej o naszej epopei narodowej i czasach w jakich powstała. My mogliśmy odwiedzić Muzeum Pana Tadeusza dzięki dotacji z PCPR, na realizację projektu pn. Z kulturą i sztuką na co dzień.
W dniu 14 czerwca 2018 r. Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy zorganizował         VI Turniej Piłki Siatkowej – cykliczną, imprezę naszej placówki dla osób z niepełnosprawnością z powiatu świdnickiego. W rozgrywkach wzięli udział podopieczni z ośmiu placówek: z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy, Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie, Dziennego Domu SENIOR-WIGOR w Świdnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach, Środowiskowego Domu Samopomocy TĘCZA w Świdnicy, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie, a także uczniowie Szkoły Przyspasabiającej do Pracy w Świdnicy.
Turniej to doskonała okazja do propagowania zdrowego stylu życia i krzewienia kultury fizycznej, ale przede wszystkim do budowania i utrzymywania przyjacielskich więzi pomiędzy osobami z niepełnosprawnością. Co rok, walczą bowiem o zwycięstwo w duchu zdrowej rywalizacji, dzięki której Turniej cieszy się opinią wydarzenia, podczas którego panuje wyjątkowa atmosfera. I to nawet wówczas, kiedy w przerwie rozgrywek, do zabawy spontanicznie dołączają pracownicy, jak miało to miejsce podczas tegorocznej edycji, i na boisku naprzeciw siebie stają w szranki kierownicy placówek i terapeuci. Oczywiście zwyciężyli terapeuci. Brawo !
Organizatorzy zapewnili uczestnikom kiełbaski z grilla oraz słodki poczęstunek. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki z logo turnieju, czapeczki, ale przede wszystkim, bo wszyscy siatkarze naszego Turnieju są zwycięzcami, każdy zawodnik uhonorowany został złotym medalem, a drużyny nagrodzono pamiątkowymi dyplomami, pucharami oraz zestawami do badmintona.
Impreza mogła się odbyć dzięki sztabowi ludzi zaangażowanemu w jej przygotowanie, kadrze WTZ Świdnica, zespołowi sędziowskiemu z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy pod kierunkiem pani Katarzyny Czapli i Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, która jak co rok zapewniła nam opiekę medyczną.
Środki Finansowe na realizację zadania otrzymaliśmy z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.
Wszystkim uczestnikom i współtwórcom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje, że za rok spotkamy się w tym samym gronie. 
7 czerwca  gościliśmy w naszej  placówce uczniów  wraz z opiekunami ze szkoły podstawowej nr 8 w Świdnicy. Uczniowie zobaczyli wszystkie nasze pracownie jak funkcjonują i czym się zajmują. Następnie zaprosiliśmy naszych gości do świetlicy gdzie terapeuci wraz z uczestnikami przygotowali dla nich mini warsztaty i poczęstunek. Podczas warsztatów wykonywali bransoletki przyjaźni i bransoletki splotem makramowym, które uczniowie mogli zabrać do domu. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nas częściej. 
5 czerwca uczestnicy naszego warsztat wzieli udział w VI Plenerze Malarskim organizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie. Uczestnicy mieli zadanie namalować farbami  kompozycje malarskie na dowolny temat. Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla. Na zakończenie VI  Pleneru  każdy z uczestników dostał upominek oraz dyplom. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. 
Informujemy o zbliżającym się VI Turnieju Piłki Siatkowej organizowany przez nasz warsztat który odbędzie się 14 czerwca 2018 roku na boisku przy ZSS w Świdnicy (w załączniku przesyłamy regulamin imprezy oraz kartę zgłoszenia ).
4 czerwca zespół Warsztatu Terapii Zajęciowej  „QUATRO w składzie Adrian Ł, Maciej D, Piotr S, Michał M, zagrał koncert z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych w Strzegomiu. Z okazji tego święta życzymy młodszym i starszym dużo zdrowia i spełnienia . 
29 maja odbył się XV Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Sercem pomaluj mój świat’’ organizowany przez ZSS w Świdnicy.Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w Katedrze Świdnickiej pod przewodnictwem biskupa Ignacego Deca następnie wszyscy z terapeutami w kolorowym orszaku przeszli ndo Zespołu Szkół Specjalnych gdzie odbył się festyn.
Na terenie szkoły czekały liczne atrakcje m.in. licytacja, przejażdżki motocyklami, konkursy, zjeżdżalnie dla dzieci, smakołyki z grilla oraz zabawa taneczna z DJ-em. Wszyscy się świetnie bawiliśmy a organizatorom dziękujemy za zaproszenie. 
22 maja Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy organizował II Międzyszkolny Konkurs Piosenki w którym przedstawiciele naszego warsztatu wzięli udział.
Konkurs był podzielony na dwie kategorie w I grupie solistów  reprezentował nas Piotr K z piosenką Słońcem opętani rep. Lady Pank oraz w kategorii zespoły wystąpił Zespół Ouarto (Maciej Dz , Piotr S, Adrian Ł, Michał M) z piosenką Konik na biegunach rep Urszuli. Nasi uczestnicy zajęli dwa pierwsze miejsca w kategorii soliści i zespoły. Wszyscy się świetnie bawili a organizatorom dziękujemy za zaproszenie. 
14 maja nasza placówka zaprosiła szkolną pielęgniarkę, która wspiera nas wolontarystycznie i w nagłych przypadkach meczydnych. Uczestnicy oraz kadra warsztatu złożyli życzenia, wręczyli upominki oraz zaśpiewali piosenki. 
11 maja uczestnicy wraz z opiekunami warsztatu wzięli udział w V Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych w Wambierzycach. Uczestniczyliśmy we mszy Świętej w Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodziny, pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha. Po wspólnej modlitwie organizatorzy zaprosili nas na poczęstunek oraz na wspólną zabawę z zespołem „PODZAMEK BOYS”. Uczestnicy i opiekunowie mile spędzili czas serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. 
17 maja 2018 r. reprezentanci naszego warsztatu pod opieką terapeutów wzięli udział w XVII Turnieju Sportowym zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. W czasie Turnieju odbywały się różne konkurencje sportowe, w których drużyna naszego Warsztatu brała udział. Gościem XVII Turnieju Sportowego był mistrz świata, europy i polski we Freestyle Football pan Paweł Skóra, który pokazał swoje umiejętności, rozdawał autografy uczestnikom oraz była możliwość zrobienia sobie z nim zdjęcia. Na koniec reprezentanci naszego warsztatu otrzymali dyplomy oraz upominki. 
8 maja 2018 r. uczestnicy naszego Warsztatu wraz z terapeutami wzięli udział w XVIII marszu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Marsz  rozpoczął się pod budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego, a zakończył w Świdnicki rynku. W obchodach wzięli udział włodarze miasta i starostwa. Pani Prezydent Beata Słaniewska- Moskal, Pan Starosta Piotr Fedorowicz i Pan Wicestarosta Zygmunt Worsa. W rynku odbył się heppening, przeminął w miłej atmosferze wszyscy się świetnie bawili, a do nieba poleciały niebieskie balony. 
27 kwietnia 2018r. jak to jest w zwyczaju naszej placówki  obchodziliśmy urodziny naszych uczestników Michała, Tomka, Wojtka. Jubilaci otrzymali upominki od każdej pracowni. Zyczymy im wszystkiego najlepszego. 
    XVIII MINI LISTA PRZEBOJÓW 2018
Dnia 24 kwietnia 2018 r. przedstawiciele naszego warsztatu wzięli udział w XVIII Przeglądzie Mini Listy Przebojów w Piławie Górnej.Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci przyborów szkolnych, które przydadzą się pracowni artystycznej oraz pracowni edukacji i komunikacji społecznej. 

Pożegnanie terapeuty pani Marleny. 

Pożegnanie praktykantów z Policealnej Szkoły Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy

XL Konfrontacje Artystyczne w Strzegomiu

Wyjście do kina, na posiłek w Galerii Świdnickiej oraz spacer

PRZEKAŻ 1%

KRS - 0000317134

Śniadanie Wielkanocne Warsztatów Terapii Zajęciowej 2018

XXIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych w Wałbrzychu

Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach 2018

Urodziny Marty i Karola

marzec 2018

Urodziny Adriana i Grzesia

marzec 2018

Warsztat Terapii Zajęciowej wita Wiosnę 2018

Dzień Kobiet 2018 w naszym Warsztacie

Wszystkiego najlepszego drogie Panie !

XVII Regionalny Konkurs Recytatorski w Świebodzicach

W dniu 02 marca 2018 odbył się XVII Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach. Hasłem przewodnim był cytat: "Górnik świdrem węgiel kopie". W Konkursie wystąpiła Kinga- uczestniczka pracowni artystycznej naszego Warsztatu. Kinga recytowała wiersz pt. "Praca górniczej rodziny" Jolanty Wybieralskiej, przygotowany przez p.Elę, terapeutę pracowni artystycznej. Kinga otrzymała I nagrodę w kategorii VIII, jednocześnie została zakwalifikowana do Konkursu Wojewódzkiego w Wałbrzychu.

IMIENINY I URODZINY NA WTZ

W styczniu obchodziliśmy urodziny PANI Katarzyny Gołąbek WICEDYREKTOR Zespołu Szkół Specjalnych, P. Dominiki Krasoń - terapeuty pracowni florystycznej, uczestnika pracowni florystycznej. Życzymy wszystkim jubilatom WSZYSTKIEGO DOBREGO, SPEŁNIENIA WSZYSTKICH MARZEŃ OSOBISTYCH I ZAWODOWYCH.

BAL KARNAWAŁOWY 2018 r.

W dniu 23 stycznia 2018 r. odbył się coroczny bal karnawałowy organizowany przez nasz warsztat. W tym roku zaprosiliśmy gości ze Strzegomia i Wałbrzycha. Zabawa przy muzyce "na żywo" była świetna. Oprawę muzyczną przygotował i bal prowadził nasz kolega Michał przy wsparciu naszego muzycznego Dobrego Ducha p. Bogdana.

DZIĘKUJEMY GOŚCIOM ZA PRZYBYCIE I WSPÓLNĄ UDANĄ ZABAWĘ. PANU BOGDANOWI DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDOWYCH W ŚOK

W dniach od 08 do 11 stycznia 2018r. w Teatrze Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych. Uczestnicy naszego Warsztatu wystąpili wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Pięknie odegrali swoje role. Wszyscy występujący pod opieką pani katechetki Jolanty Tekieli i pani Beaty Zegarłowskiej za prezentację wędrownych, misyjnych kolędników, gdzie mieszkańcy na wszystkich kontynentach oczekują na Zbawiciela świata i "odtajanie" serc ludzkich zostali nagrodzeni nagrodą finansową w wysokości 600 zł. Gratulacje.

WIGILIA 2017
Jak co roku na terenia Warsztatów odbyła się wspólna rodzinna Wigilia. Oprócz rodziców naszych uczestników, przybyli także zaproszoni goście i nasi przyjaciele. Wspólne dzielenie się opłatkiem, a potem kolędowanie jeszcze bardziej nas zintegrowało.
WSZYSCY UCZESTNICY I KADRA WTZ SKŁADAJĄ PAŃSTWU ŻYCZENIA ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2018 ROKU.
MORAWA 2017
W dniach 4-6 grudnia 2017 r. w ramach projektu "Między Wersami a Prezentami" przebywaliśmy na wyjeździe w Morawie. Zaproszony gość pani Ewa, przeprowadziła z nami "Warsztaty Emocji". "Pisaliśmy " list do św. Mikołaja - technika dowolna, ale każdy doszedł. Były wspólne zabawy, kolędowanie i tańce, a w wolnych chwilach spacery. No i w ostatnim dniu wszyscy grzeczni doczekali się paczki.
Projekt finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Dziękujemy !
CHWALIMY SIĘ NASZYMI OSIĄGNIĘCIAMI.
I DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ NORDIC WALKING
LUBIŃ 2017.
27 października w Lubiniu odbył się pierwszy Dolnośląski Turniej Nordic Walking uczestników WTZ. W zawodach przede wszystkim chodziło o promocję zdrowego trybu życia, sportu i rekreacji. Wszyscy biorący udział byli zwycięscami. Gratulujemy wszystkim zawodnikom!
OD WRZEŚNIA NA WTZ ZASZŁY DUŻE ZMIANY KADROWE.
Z FUNKCJI KIEROWNIKA WARSZTATÓW ZREZYGNOWAŁA ICH ZAŁOŻYCIELKA I MENTOR PANI
MGR WANDA ANTONOWICZ-HYLA.
PANI WANDA MIMO ODEJŚCIA NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK OBIECAŁA NAM ŻE BĘDZIE NAS CZĘSTO ODWIEDZAĆ I WSPIERAĆ. WSZYSCY UCZESTNICY, KADRA I RODZICE SKŁADAJĄ PANI KIEROWNIK
NAJSERDECZNIEJSZE SŁOWA PODZIĘKOWANIA ZA LATA PRACY, CIERPLIWOŚCI, MIŁOŚCI I POŚWIĘCEŃ.
D Z I Ę K U J E M Y!!

NA STANOWISKO KIEROWNIKA WTZ W ŚWIDNICY OD WRZEŚNIA 2017 R. ZOSTAŁA POWOŁANA PANI
MGR TERESA ANTONOWICZ-RAK.
NAJSERDECZNIEJSZE GRATULACJE I ŻYCZENIA POWODZENIA NA NOWYM STANOWISKU ŻYCZĄ UCZESTNICY, KADRA I RODZICE.
GRATULUJEMY!!

TAKŻE SERDECZNIE WITAMY NOWĄ  KSIĘGOWĄ,
PANIĄ ALINĘ ZATORSKĄ
I NOWĄ TERAPEUTKĘ,
PANIĄ MGR EDYTĘ UCZKURONIC KTÓRA BĘDZIE OPIEKOWAĆ SIĘ PRACOWNIĄ KRAWIECKĄ.
WITAMY I ŻYCZYMY POWODZENIA.
PROJEKT EDUKACYJNY MYŚLIBÓRZ
sierpień 2017 r.
W dniach 16 - 18 sierpnia braliśmy udział w projekcie edukacyjnym w Myśliborzu. Nasi uczestnicy brali udział w wielu bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych. Warsztaty laboratoryjne, plastyczne, muzealne czy rekreacyjne nie pozwalały się nudzić nawet przez 5 minut. Jeśli tylko będzie taka możliwość na pewno tam wrócimy.
XIV DIECEZJALNY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
2 czerwca 2017 r na terenie Zespołu Szkół Specjalnych. odbył się już XIV Dzień Osób Niepełnosprawnych. Po Mszy Św. z Bazyliki Świdnickiej przeszedł pochód osób niepełnosprawnych i zaprzyjaźnionych gości do ZSS, gdzie odbył się festyn rodzinny na którym organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się świetnie.
I TURNIEJ KRĘGLARSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 2017
28 kwietnia odbył się I Turniej Kręglarski Osób Niepełnosprawnych w Świebodzicach. Nasi uczestnicy zajęli w nim III miejcse.
GRATULUJEMY!!
ŚNIADANIE WIELKANOCNE WTZ 2017
Na śniadanie zaprosiliśmy rodziców i zaprzyjaźnionych gości. Było to także wydarzenie artystyczne. Zagrali i zaśpiewali uczestnicy naszych Warsztatów.
DZIEŃ KOBIET 2017 r.
Jak co roku, 8 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, męska część uczestników i kadryWTZ składa naszym Paniom najserdeczniejsze życzenia uśmiech i spełnienia wszystkich marzeń.
MORAWA 2016
POŻEGNANIE PRAKTYKANTKI
Przez trzy miesiące na terenie WTZ odbywała staż Pani Andżelika. Po zakończeniu stażu wszystkim naprawdę trudno było się rozstać.
WYCIECZKA DO TEATRU LALEK
PAŹDZIERNIK 2016
11 pażdziernika byliśmy we wrocławskim Teatrze Lalek. Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych w Centrum Twórczości Dziecka.
Wszyscy byli zachwyceni.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZSS.
 UROCZYSTE POŻEGNANIE PANI MARII.
Zakończenie roku szkolnego połączone było z pożegnamiem Pani Marii, nauczyciela ZSS która odchodzi na emeryturę.
Warsztat Terapii Zajęciowej dołącza się do serdecznych życzeń i podziękowań.
15 CZERWCA 2016 r. ODBĘDZIE SIĘ
 IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ORGANIZOWANY PRZEZ
 WTZ ŚWIDNICA. 

PROGRAM IV TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ WTZ w Świdnicy
godz. 9.00 – 9.30 -rejestracja drużyn, rozdanie koszulek, losowanie nr drużyny – kolejności rozgrywek i słodkiego poczęstunku
godz. 9.00 – 9.30 - otwarcie turnieju, Powitanie gości -Dyrektor ZSS Przedstawienie programu - Kierownik WTZ
- prezentacja zespołów - Wicedyrektor ZSS
godz. 10.00 – 12.00 - rozgrywki - losowanie drużyn - Mecze
godz. 12.00 – 13.00 - ciepły poczęstunek (wędliny z rożna, napoje)
godz. 13.00 – 14.00 - c.d. rozgrywek finałowych: (I - III miejsce)
godz. 14.00 – 14.30 - zakończenie Turnieju: rozdanie dyplomów,
statuetek/pucharów, rozdanie medali dla zawodników; zabawa integracyjna, pożegnanie.

Pobierz pliki

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
maj 2015
    5 maja w Świdnicy odbył się cykliczny już marsz w ramach obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. My oczywiście także w nim uczestniczyliśmy.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI
WTZ 2016
Po posprzątaniu terenu WTZ pieczenie kiełbasek.
TRADYCJA STOŁU WIELKANOCNEGO
Marcinowice 2016 r.
  20 marca w Marcinowicach odbył się już cykliczny konkurs kulinarny pt" Tradycja Stołu Wielkanocnego". Nasz Warsztat z pomocą rodziców wystawił najpiękniejszy, naszym zdaniem, stół wielkanocny. Szkoda że nie wszyscy mogli spróbować naszych smakołyków.
UCZESTNICY I KADRA WTZ SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIE PANI:
URSZULI KOCHAŃCZUK,
PANI JOLANCIE ORŁOWSKIEJ I
PANU BOGDANOWI ORŁOWSKIEMU
ZA WSPARCIE I ZAKUP PARAWANU ORAZ INNYCH POMOCY MATERIAŁOWYCH.
DZIĘKUJEMY!
Przedstawienie "Królowa Śniegu".
DDP 2016
25 lutego oglądaliśmy przedstawienie w interpretacji i wykonaniu pensjonariuszy DDP na podstawie bajki "Królowa Śniegu".
V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego 2016
KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE.
ZWIEDZANIE STRZEGOMIA.
              21 kwietnia 2016 r. wizyta na strzegomskich Konfrontacjach Artystycznych połączona ze zwiedzaniem zabytków miasta.
URODZINY NA WTZ
Uroczyście obchodziliśmy urodziny Agnieszki, Marty i Grzesia. Zabawa była świetna . Mamy nadzieję że prezenty się podobały?
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY !!
  Paląc Marzanne zrobioną przez naszych uczestników, pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę 2016 r.
    W dniach 17-24 października 2015 r. dziewięciu uczestników świdnickich warsztatów uczestniczyło w wymianie polsko-niemieckiej w Bonn. Rok temu grupa niemiecka była z wizytą w Polsce. Teraz przyszedł czas na rewizytę. W Niemczech uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych i artystycznych, zwiedzaliśmy i integrowaliśmy się z niemieckimi kolegami. 
5 LAT WTZ
1 grudnia obchodziliśmy piątą rocznicę otwarcia naszych Warsztatów. Byli zaproszeni goście, ludzie którzy przyczynili się do powstania WTZ, pracownicy byli i obecni, rodzice i uczestnicy. Obejrzeliśmy występy naszych uczestników, prezentacje, podziękowania i życzenia. Były kwiaty, chwile wzruszenia i łzy, no i nie mogło się obyć bez urodzinowego tortu.
Kogo nie było niech żałuje.
Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii.
DZIEŃ TERAPEUTY 2017.
23 października obchodziliśmy uroczyście na WTZ, Dzień Terapeuty. Była fajna zabawa, występy muzyczne, teleturniej "Milonerzy" i poczęstunek. Bardzo piękny dzień, Dziekujemy!
DOLNOŚLĄSKI TURNIEJ TAŃCA
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
JAWOR 2017
11 pażdziernika w Jaworze odbył się już 9 Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych. Musimy pochwalić się dużymi osiągnięciami:
II miejsce w kategorii par zajęła nasza para, Adrian i Monika
w ognistym tangu.
Zauważony także został nasz  żeński zespół (Magda, Julita, Kasia i Malwinka)
w tańcu z szarfami.
Wszystkim występującym serdecznie gratulujemy.
WYJAZD WAKACYJNY
DARŁÓWEK 2017 r.
Wyjazd wakacyjny nad polskie morze. Siedem dni edukacji, zabawy, rozrywki i wypoczynku. Chyba nie było nikogo kto by się nudził, a pogoda dopisała. Żal było wracać. Wszystkich którzy chcieliby to zobaczyć lub powspominać, zapraszamy do naszej galerii lub na facebooka.
V TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
22 czerwiec 2017 r.
22 czerwca 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Specjalnych odbył się V Turniej Piłki Siatkowej Osób Niepełnosprawnych organizowany przez WTZ Świdnica. Zapraszamy do obejrzenie krótkiego filmu z tego wydarzenia.
Kliknij, aby edytować treść...

Pobierz pliki

Warsztat Terapii Zajęciowej serdecznie dziękuje firmia "ARMACELL" ODDZIAŁOWI W
ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ

za wsparcie i ofiarowane prezenty.
DZIĘKUJEMY!!
I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI 2017 r.
25 kwietnia w Teatrze Świdnickim odbył się I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI, organizowany przes Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy. Był on dla nas niezwykle owocny. Uczestnicy naszych Warsztatów, Adrian Łochowicz i Michał Markulak zajęli I Miejsce w swojej kategorii. GRATULUJEMY!!!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Spaleniem Marzanny pożegnaliśmy się z zimą i powitaliśmy wiosnę. Kukła Marzanny, zrobiona przez pracownie Florystyczną, spłonęła doszczętnie, dlatego możemy spodziewać się pięknej wiosny.
BAL KARNAWAŁOWY 2017 r.
Na coroczny bal karnawałowy organizowany przez WTZ zaprosiliśmy gości ze Strzegomia. Zabawa przy muzyce "na żywo" była świetna. Do tańca przygrywał zespół złożony z naszego uczestnika Adriana, stażysty Michała i pana Bagdana, opiekuna i naszego muzycznego Dobrego Ducha.
DZIĘKUJEMY GOŚCIOM ZA PRZYBYCIE A PANU BOGDANOWI ZA POMOC I WSPARCIE !
WIGILIA WTZ 2016
21 grudnia odbyła się na WTZ Wigilia Bożego Narodzenia. Wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi dzieliliśmy się opłatkiem i spożyliśmy tradycyjną wieczerzę wigilijną. Zwieńczeniem spotkania było wspólne kolędowanie.
UCZESTNICY I KADRA WTZ ŻYCZĄ WSZYSTKIM
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO, 2017 ROKU.
POŻEGNANIE MARTY I ARTURA.
  Dwójka naszych uczestników Artur i Marta odchodzą z Warsztatów do innej placówki. W grudniu uroczyście pożegnaliśmy naszych kolegów i podopiecznych.
MUZEUM MIASTA WROCŁAWIA
W październiku 2016 r. byliśmy w Muzeum Miasta Wrocławia. Poznaliśmy tu historię Wrocławia od początku dziejów po współczesność. Pani przewodnik oraz ciekawe pokazy multimedialne przybliżyły naszym uczestnikom dzieje stolicy Dolnego Śląska.
AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE
Cyklicznie raz w miesiącu na terenie ZZS odbywają się audycje umuzykalniające w których nasze Warsztaty także biorą udział.
IMIENINY PANI DYREKTOR
6 września obchodziliśmy imieniny Pani  Beaty Soroki, dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych.
Życzymy solenizantce:
 WSZYSTKIEGO DOBREGO, SPEŁNIENIA WSZYSTKICH MARZEŃ OSOBISTYCH I ZAWODOWYCH.
IV TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ -
15 czerwca 2016 r. - „wygrywanie ten kto na pierwszej pozycji triumfuje, lecz ten ktoprzeszkody pokonuje”

  Czwarta cykliczna impreza sportowa zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy. W Turnieju wzięły udział dorosłe osoby niepełnosprawne z placówek powiatu Świdnickiego - 8 drużyn sportowych z: WarsztatTerapii Zajęciowej (WTZ) w Świdnicy; Dom
Pomocy Społecznej w Jaskulinie; Dzienny Dom SENIOR - WIGOR w Świdnicy; WTZ w Strzegomiu; WTZ w Mokrzeszowie; Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy; Gimnazjum Nr 7 w Świdnicy; Środowiskowy Dom Samopomocy ze Świebodzic.
Turniej piłki uważamy za udany. Pierwszy SERW wykonał pan wicestarosta Zygmunt Worsa zagrzewając uczestników do rywalizacji sportowej. Przygotowanie obiektu oraz cateringu dla 200 osób było pełne zdrowego ruchu. Każdy z nas: uczestnicy i kadra WTZ w Świdnicy, czuł się potrzebny i miał przydzielone zadania. Wszyscy uzupełnialiśmy się wzajemnie. Patrzyliśmy co jakiś czas na niebo aby chmury i deszcz poczekał choć troszkę i pozwolił nam na przeprowadzenie Turnieju. Udało się! Nie zabrakło świetnej zabawy,
zdrowej rywalizacji, mnóstwa śmiechu i pyszności na stołach.
    Turniej był dofinansowany ze środków PFRON przekazanych przez PCPR w Świdnicy a także darczyńców z Marcinowic Państwo Bogusław i Janina MANIJAK i firmę KÜCHNE z Wałbrzycha oraz pyszne ciasta od Rodziców Wsparcie finansowe i rzeczowe zadania podniosło jego prestiż i rangę oraz pozwoliło na zorganizowanie dobrej masowej imprezy sportowej. Przyznane środki pozwoliły na: urozmaiconą i estetyczną formę imprezy, stroje sportowe – koszulki z przypinkami,
czapki, medale które stanowią pamiątkę i własność dla uczestników Turnieju; zbiorowe wyróżnienia – puchary dla drużyn i dyplomy za udział placówek i prezenty rzeczowe dla drużyn w tym Encyklopedię Siatkówki
Rezultaty zadania:
system rozgrywek wg zasady "każdy z każdym": I miejsce - WTZ Mokrzeszów ; II miejsce - Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy
Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy; III miejsce –WTZ Świdnica.
Obsługa
sędziowska z sekcji siatkarskiej Zespołu Szkół Ekonomicznych pod kierunkiem nauczyciela Pani mgr Katarzyny Czapli.
Zaszczycili nas goście:
Wicestarosta Pan Zygmunt Worsa; Pani Daria Kurek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy; Dyrektorzy Zespołu Szkół
Specjalnych w Świdnicy Panie Beata Soroka i Katarzyna Gołąbek Nauczyciele Szkoły Policealnej Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy Pani Alicja Mielczarska – Babiak i Pani Urszula Skawina zapewniali opiekę medyczną dla wszystkich uczestników Turnieju
Pani Elżbieta Masłowska – przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia na Recz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy Prezesi
Stowarzyszenia „Bliżej Ciebie” P. Mariusz Malucha, P. Małgorzata Otoka, Pani Agnieszka Niedzielska – Kurjata; Kierownicy placówek biorących udział w Turniej: WTZ Mokrzeszów – Pani Jadwiga Roniewska -Ciupiak; DPS w Jaskulinie – Pani Małgorzata Jamrozińska; WTZ w Strzegomiu – Pani Sabina Kubacka; Dzienny Dom Senior - WIGOR w Świdnicy – Pani Monika Masłowska; Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach - Pani Izabela Gaweł.
Opracowała:
Weronika Antonowicz - Hyla
WIZYTA PRZYJACIÓŁ Z NIEMIEC
maj 2016
17, 18 maja była u nas z wizytą grupa przyjaciół z Niemiec. W ramach projektu "Sztuka Bez Granic.." wraz z niemiecką delegacją zorganizowaliśmy wystawę prac plastycznych wykonanych przez naszych uczestników w czasie wizyty w Niemczech.
NARODOWE FORUM MUZYKI
 kwiecień 2016
  20 kwietnia 2016 r. uczestniczyliśmy w przedstawieniu muzycznym pt." Opowieść o muzykalnych kamieniach i śpiewających dzbanach". Koncert odbył się we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki w ramach projektu "Ze sztuką na Ty".
WIELKANOC 2016
  24 marca na terenie WTZ odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne z udziałem rodziców i zaproszonych gości.
DZIEŃ KOBIET 2016
8 marca uroczyście uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Męska część uczestników i pracowników przygotowała małą uroczystość dla naszych pięknych Pań. ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
Zabawa karnawałowa 2016
  27 stycznia 2016 r. na terenie ZSS odbył się karnawałowy bal przebierańców. Zabawa była świetna, a kostiumy jeszcze lepsze. Zapraszamy do galerii fotografii.
Wigilia 2015
    Na uroczystej Wigilii gościliśmy rodziców i zaproszonych gości.
17 września 2015 r. w Legnicy odbył się Dolnośląski Rajd Niepełnosprawnych "Wyrównać Szanse", oryganizowany przez legnickie koło PTTK. Zwiedzaliśmy Legnicę a gry i zabawy integracyjne zakończyły tę świetną imprezę.