Warsztat    Terapii   Zajęciowej
                                                             STOWARZYSZENIA ''BLIŻEJ CIEBIE'' W ŚWIDNICY

 
                bo mamy wiele powodów do radości

            .     

Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach 2018

Urodziny Marty i Karola

marzec 2018

Urodziny Adriana i Grzesia

marzec 2018

Warsztat Terapii Zajęciowej wita Wiosnę 2018

Dzień Kobiet 2018 w naszym Warsztacie

Wszystkiego najlepszego drogie Panie !

XVII Regionalny Konkurs Recytatorski w Świebodzicach

W dniu 02 marca 2018 odbył się XVII Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach. Hasłem przewodnim był cytat: "Górnik świdrem węgiel kopie". W Konkursie wystąpiła Kinga- uczestniczka pracowni artystycznej naszego Warsztatu. Kinga recytowała wiersz pt. "Praca górniczej rodziny" Jolanty Wybieralskiej, przygotowany przez p.Elę, terapeutę pracowni artystycznej. Kinga otrzymała I nagrodę w kategorii VIII, jednocześnie została zakwalifikowana do Konkursu Wojewódzkiego w Wałbrzychu.

IMIENINY I URODZINY NA WTZ

W styczniu obchodziliśmy urodziny PANI Katarzyny Gołąbek WICEDYREKTOR Zespołu Szkół Specjalnych, P. Dominiki Krasoń - terapeuty pracowni florystycznej, uczestnika pracowni florystycznej. Życzymy wszystkim jubilatom WSZYSTKIEGO DOBREGO, SPEŁNIENIA WSZYSTKICH MARZEŃ OSOBISTYCH I ZAWODOWYCH.

BAL KARNAWAŁOWY 2018 r.

W dniu 23 stycznia 2018 r. odbył się coroczny bal karnawałowy organizowany przez nasz warsztat. W tym roku zaprosiliśmy gości ze Strzegomia i Wałbrzycha. Zabawa przy muzyce "na żywo" była świetna. Oprawę muzyczną przygotował i bal prowadził nasz kolega Michał przy wsparciu naszego muzycznego Dobrego Ducha p. Bogdana.

DZIĘKUJEMY GOŚCIOM ZA PRZYBYCIE I WSPÓLNĄ UDANĄ ZABAWĘ. PANU BOGDANOWI DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDOWYCH W ŚOK

W dniach od 08 do 11 stycznia 2018r. w Teatrze Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych. Uczestnicy naszego Warsztatu wystąpili wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Pięknie odegrali swoje role. Wszyscy występujący pod opieką pani katechetki Jolanty Tekieli i pani Beaty Zegarłowskiej za prezentację wędrownych, misyjnych kolędników, gdzie mieszkańcy na wszystkich kontynentach oczekują na Zbawiciela świata i "odtajanie" serc ludzkich zostali nagrodzeni nagrodą finansową w wysokości 600 zł. Gratulacje.

JASEŁKA 2017
14 grudnia na terenie Zespołu Szkół Specjalnych odbyło się przedstawienie Jasełkowe z udziałem uczniów ZSS i uczestników naszych Warsztatów. Na Jasełka zaproszono rodziców i oficjalnych gości. Wszyscy byli zachwyceni. Nieobyło się też bez prezentów i św. Mikołaja
ANDRZEJKI
STRZEGOM 2017
Jak co roku na zabawie andrzejkowej gościliśmy u naszych przyjaciów ze Strzegomi. Zabawa byłm naprawdę świetna i serdecznie dziękujemy WTZ ze Strzegomia za zaproszenie.
DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA I DZIEŃ CHŁOPAKA 2017
Połączyliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka z Dniem Chłopaka i wyszło rewelacyjnie. Chłpocy i panowie dostali nie tylko super prezenty, ale także coś smacznego w postaci pieczonego ziemniaka. Był ekstra!
IMIENINY NA WTZ
Imieniny Pani Marii, Pani Eli, Kingi, Piotra i Adriana.
FESTIWAL ZACZAROWANEJ PIOSENKI EDYCJA 2017.
Adrian to nasz kandydat na Festiwal Zaczarowanej Piosenki, konkursu organizowanego przez Fundację Anny Dymnej. Gra i śpiewa piosenkę z repertuaru zaspołu Maanam "Krakowski Spleen". Życzymy mu powodzenia.
POSŁUCHAJCIE!!!!
WYJAZD WAKACYJNY
DARŁÓWEK 2017 r.
Wyjazd wakacyjny nad polskie morze. Siedem dni edukacji, zabawy, rozrywki i wypoczynku. Chyba nie było nikogo kto by się nudził, a pogoda dopisała. Żal było wracać. Wszystkich którzy chcieliby to zobaczyć lub powspominać, zapraszamy do naszej galerii lub na facebooka.
PROJEKT
NIEMIECKO-POLSKO-SERBSKI
Lipiec 2017 r. Krzyżowa
W
lipcu 10 uczestników i 2 terapeutów barało udział w miedzynarodowym projekcie artystycznym. Zajęcia plastyczno - artystyczne miały za zadanie zintegrować środowisko osób niepełnosprawnych z różnych środowiski i państw. Zabawa była naprawdę świetna. Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii.
V TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
22 czerwiec 2017 r.
22 czerwca 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Specjalnych odbył się V Turniej Piłki Siatkowej Osób Niepełnosprawnych organizowany przez WTZ Świdnica. Zapraszamy do obejrzenie krótkiego filmu z tego wydarzenia.
Warsztat Terapii Zajęciowej serdecznie dziękuje firmia "ARMACELL" ODDZIAŁOWI W
ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ

za wsparcie i ofiarowane prezenty.
DZIĘKUJEMY!!
I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI 2017 r.
25 kwietnia w Teatrze Świdnickim odbył się I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI, organizowany przes Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy. Był on dla nas niezwykle owocny. Uczestnicy naszych Warsztatów, Adrian Łochowicz i Michał Markulak zajęli I Miejsce w swojej kategorii. GRATULUJEMY!!!
XIII TRADYCJE STOŁU WIELKANOCNEGO 2017
W Marcinowicach odbyły sie już cykliczne Tradycje Stołu Wielkanocnego. Oczywiście nasze Warsztaty brały już po raz kolejny w nich udział. 
POŻEGNANIE MARTY I ARTURA.
  Dwójka naszych uczestników Artur i Marta odchodzą z Warsztatów do innej placówki. W grudniu uroczyście pożegnaliśmy naszych kolegów i podopiecznych.
PIERWSZY WIOSNY
Spaleniem Marzanny pożegnaliśmy się z zimą i powitaliśmy wiosnę. Kukła Marzanny, zrobiona przez pracownie Florystyczną, spłonęła doszczętnie, dlatego możemy spodziewać się pięknej wiosny.
BAL KARNAWAŁOWY 2017 r.
Na coroczny bal karnawałowy organizowany przez WTZ zaprosiliśmy gości ze Strzegomia. Zabawa przy muzyce "na żywo" była świetna. Do tańca przygrywał zespół złożony z naszego uczestnika Adriana, stażysty Michała i pana Bagdana, opiekuna i naszego muzycznego Dobrego Ducha.
DZIĘKUJEMY GOŚCIOM ZA PRZYBYCIE A PANU BOGDANOWI ZA POMOC I WSPARCIE !
ZABAWA KARNAWAŁOWA
WTZ 2017
11 stycznia za terenia Zespołu Szkół Specjalnych odbyła się jak co roku zabawa karnawałowa dla uczniów Szkoły i uczestników WTZ. Wszyscy bawili się świetnie, a niektóre przebrania były super. Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii. 
WIGILIA WTZ 2016
21 grudnia odbyła się na WTZ Wigilia Bożego Narodzenia. Wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi dzieliliśmy się opłatkiem i spożyliśmy tradycyjną wieczerzę wigilijną. Zwieńczeniem spotkania było wspólne kolędowanie.
UCZESTNICY I KADRA WTZ ŻYCZĄ WSZYSTKIM
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO, 2017 ROKU.
MUZEUM MIASTA WROCŁAWIA
W październiku 2016 r. byliśmy w Muzeum Miasta Wrocławia. Poznaliśmy tu historię Wrocławia od początku dziejów po współczesność. Pani przewodnik oraz ciekawe pokazy multimedialne przybliżyły naszym uczestnikom dzieje stolicy Dolnego Śląska.
TURNIEJ WARCABOWY 2016
4 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Specjalnych odbył się Otwarty Szkolny Turniej Warcabowy. Także nasi uczestnicy wzięli w nim udział. I miejsce w swojej kategorii zajęła Katarzyna Majewska. Gratulujemy!! 
W dniu 12 pażdziernika 2016 r. wzięliśmy udział w VIII Dolnośląskim Turnieju Tanecznym Osób Niepełnosprawnych w Jaworze
AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE
Cyklicznie raz w miesiącu na terenie ZZS odbywają się audycje umuzykalniające w których nasze Warsztaty także biorą udział
WAKACYJNY WYJAZD INTEGRACYJNY.
 GŁĘBINÓW 2016.
      Od 29 sierpnia do 3 września byliśmy na wakacyjnym wyjeździe integracyjnym w Głębinowie. Oprócz zajęć plastycznych, technicznych, sportowo - rekreacyjnych, duży nacisk położony został na zajęcia z prac domowych i kulinarnych. Każda z pracowni sama przygotowywała sobie śniadania i kolacje. Posiłki były nie tylko smaczne ale i pięknie podane. Uczta nie tylko dla podniebienia, ale także dla oka. Dyskoteki, wycieczki, spacery, kąpiele słoneczne i wodne, to wszystko było świetnym dopełnieniem tego bardzo udanego wyjazdu. Nie było czasu na nudę  i tylko szkoda że tak krótko.
Węcej zdjęć z wyjazdu w "Galerii".
PLENER MALARSKI W JASKULINIE.
czerwiec 2016
 17czerwca WTZ Świdnica uczestniczył w cyklicznym Plenerze Malarskim organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie.
XIII DIECEZJALNY DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
Świdnica czerwiec 2016.

 W dniu 2 czerwca, na terenie Zespołu Szkół Specjalnych, odbył się już XIII Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Pogoda dopisała, wszyscy uczniowie, rodzice, kadra i zaproszeni goście bawili się świetnie.
URODZINY NA WTZ
Urodziny naszych jubilatów: Katarzyny, Marka, Jakuba, Łukasza i Sebastiana
STRZEGOM
kwiecień 2016
POWITANIE WIOSNY
Spaliliśmy Marzannę, powitaliśmy wiosnę!
URODZINY NA WTZ
W marcu uroczyście obchodziliśmy urodziny Agnieszki, Marty i Grzesia. Zabawa była świetna. Mamy nadzieję że prezenty się podobały?
Wycieczka do muzeum "StaraKopalnia" w Wałbrzychu. 2016.
      W lutym 2016 r. odwiedziliśmy muzeum górnictwa w Wałbrzychu. Nieczynna kopalnia węgla kamiennego została przekształcona w muzeum, gdzie możemy zapoznać się z historią i trudem pracy górników na naszym terenie. Serdecznie polecamy odwiedziny w "Starej Kopalni".
Jasełka 2015
  Na terenie ZSS odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu połączonych zespołów dzieci i młodzieży WTZ i ZSS.
Andrzejki 2015
            Na zaproszenie WTZ Strzegom uczestniczyliśmy w integracyjnej zabawie andrzejkowej.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!
Wigilia WTZ 2014r 
Dnia 17.12.14r W Naszych warsztatach odbyła się Wigilia.Zorganizowana z pomocą rodziców dzięki którym nasz stół był bardziej urodzajny, za co bardzo dziękujemy. Uczestnicy dzielili się opłatkiem sklładali sobie życzenia.P Kierownik oficjalnie podziękowała wybranym rodzicom za zaangażowanym we współpracę z placówką . Poszczególni uczestnicy otrzymali nagrody . Wszyscy dostali paczki zfinansowane przez firmę KUCHNE , za co również bardzo jesteśmy wdzięczni.
Wizyta w Opolu "Fundacja Dom"
Dnia 05.12.14r Nasz Warsztat miał możliwość odwiedzenia "Fundacji Dom" w Opolu. W programie uczestnicy ziwedzali Fundację i miasto oraz odwiedzili Galerię Stowarzyszenia " Biały Kruk", robiąc zakupy pamiątkowe. Ponadto mieliśmy możliwość poznania placówki, która łączy w sobie Zakład Aktywizacji Zawodowej, Warsztat Terapii Zajęciowej, Srodowiskowy Dom Samopomocy. Uczestnicy integrowali się spiewając wspólnie kolędy, a następnie biorąc udział w warsztatach wypiekania i dekorowania pierników. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą gościnę i podtrzymujemy zaproszenie na ponowne spotkanie u nas.
Warsztaty dla rodziców  Stowarzyszenia Wspierania Kształcenia Młodzieży, Karpacz
Warsztaty dla rodziców zorganizowane przez Stowarzyszenia Wspierania Kształcenia Młodzieży w Karpaczu w okresie 07 -09. 11.2014 r., nt. „Rodzic w centrum uwagi- umiejętność zaspakajania własnych potrzeb”. Moduły warsztatów - warsztat integracyjny z wykorzystaniem psychoaktywnych metod pracy – „Jestem wśród was” - warsztat pracy z ciałem – „Czas na mój relaks” - warsztat psychoedukacyjny z elementami pracy z ciałem i rysunkiem – „Teraz ja!” - warsztat psychoedukacyjny z elementami pracy z ciałem – „Daję wsparcie i pomoc – biorę wsparcie i pomoc” - wymiana wspólnych doświadczeń z udziałem terapeuty + relaksacja na koniec dnia - warsztat podsumowujący i kończący – „Czas dla rodzica” Wspaniały czas dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, czas refleksji, wytchnienia i edukacji w pięknej aurze Karkonoszy za co dziękują mamy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy organizatorom a przede wszystkim Pani Agacie Makuch i psychoterpeutce Pani Ewelinie Strońskiej DZIĘKUJEMY!
Warsztaty filcowania z pensjonariuszami DDP
Efektem współpracy naszej placówki z Domem Dziennego Pobytu są przeprowadzone warsztaty. Pan Ewelina Baranowska poprowadziła zajęcia z grupą pensjonariuszy, gdzie mieli możliwość poznania techniki filcowania kwiatów . Zajęcia były prowadzone w miłej atmosferze przy kawie i ciastku co pomogło przywołać pozytywne wspomnienia osobom biorącym udział w tym zdarzeniu.

15-nastolecie WTZ Mokrzeszów 
Polsce jest 600 warsztatów terapii zajęciowej, skupiającej 25 tysięcy dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. W powiecie świdnickim działają już trzy takie placówki. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym prowadzi obok WTZ w Mokrzeszowie także Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Środowiskowy Dom Samopomocy i mieszkanie terapeutyczne. Są kolejne marzenia: o mieszkaniu rodzinnym i domu opieki. Jak wielu przyjaciół mają osoby niepełnosprawne intelektualnie, można było się przekonać podczas dzisiejszej urodzinowej gali w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Obecni byli przedstawiciele parlamentu, samorządów, licznych instytucji i służb mundurowych. Nie zabrakło sponsorów, którzy od lat wspierają działania WTZ. Wszyscy na zakończenie uroczystości uczcili 15-lecie przy imponujących tortach i poczęstunku.

Wyjazd do Morawy 
Efektem współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Kształcenia Młodzieży w Karpaczu był udział uczestników w warsztatach artystycznych: „Arteterapia z Liczyrzepą – warsztaty artystyczne integracja przez sztukę”. W dniach 24 – 27 sierpnia br. wzięło w nich udział 15 podopiecznych i 4 terapeutów WTZ. Projekt finansowany był ze środków UMWD i PFRON.
17 czerwca 2015 r. odbył się III Turniej Piłki Siatkowej oryganizowany przez WTZ Świdnica. Impreza udała się wspaniale. Już dzisiaj zapraszamy na czwartą edycję Turnieju. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  NASZYM SPONSOROM I ORGANIZACJOM WSPIERAJĄCYM.

Pobierz pliki

Na dzien 17 czerwca 2015 r. Warsztat Terapii Zajęciowej organizuje III Turniej Piłki Siatkowej. Turniej odbędzie się na terenie ZSS- boisko sportowe. W razie niepogody przenosimy rosgrywki do sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy i gwarantujemy dobrą zabawę. Szczegółowe informacje na temat Turnieju, oraz Regulamin do pobrania.
Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach 
Dnia 29.03.15 r. nasz Warsztat uczestniczył w Tradycjach Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach. Prezentowaliśmy nasze potrawy oraz prowadziliśmy ich sprzedaż. Na stole pojawił się między innymi karczek ze śliwką, chleb na zakwasie, faszerowane jajka, mazurek oraz ciasto "przekładaniec". Serdecznie dziękujemy pozostałym wystawcom za wspaniały dzień.

Wizyta gości z Niemiec 02.10 
Odwiedziła nas grupa studentów z Niemieckiej uczelni .Uczestnicy zaangażowani w tę wizytę wycinali opisy pracowni które następnie wieszali na drzwiach. Starali się jak najprzyjemniej powitać podróżników pokazując prace swoje oraz kolegów. Goście byli oprowadzani przez Panią Ewelinę Baranowską , która biegle posługuje się językiem niemieckim .

Lipcowy wyjazd do Miłkowa
W dniach 10-14 sierpnia br. prowadzona była integracja a Miłkowie k/Karpacza. Tam w Ośrodku Wypoczynkowym „Anna” uczestnikom zorganizowano liczne zabawy i gry sportowe oraz dyskoteki, podczas których zabawie nie było końca. Dobrą zabawę i ciekawe atrakcję zapewniono podczas wędrówek górskich – góra Św. Anny, zwiedzania Karpacza i okolic, wyjazdu na basen TROPIKANA w „Hotelu Gołębiewski”, zwiedzania Muzeum Zabawek i Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz Świątyni Wang. Terapeuci urządzali zabawy świetlicowe, które miały na celu zintegrowanie podopiecznych. Prowadzone były także zajęcia sportowe. Uczestnicy grali w zbijaka i ringo.

Karpacz projekt unijny
Efektem współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Kształcenia Młodzieży w Karpaczu był udział uczestników w warsztatach artystycznych: „Arteterapia z Liczyrzepą – warsztaty artystyczne integracja przez sztukę”. W dniach 24 – 27 sierpnia br. wzięło w nich udział 15 podopiecznych i 4 terapeutów WTZ. Projekt finansowany był ze środków UMWD i PFRON.

archiwum