Warsztat    Terapii   Zajęciowej
                                                             STOWARZYSZENIA ''BLIŻEJ CIEBIE'' W ŚWIDNICY

 
                bo mamy wiele powodów do radości













            .     
nauka-i-szkola-ruchomy-obrazek-0003
Pracownia Edukacji i Komunikacji Społecznej 

     Będzie skierowana do uczestników z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną, w tym autyzm, zespół Downa. Celem zajęć realizowanych w pracowni jest optymalne przygotowanie uczestników do samodzielnej egzystencji i nabycie przez nich umiejętności samoobsługowych. 
         Zajęcia edukacyjne z zakresu kompetencji społecznych będą przygotowywać uczestników do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.
Podczas zajęć kulinarnych uczestnicy na miarę swoich możliwości będą uczyli się przygotowywać proste posiłki, obsługiwać podstawowe urządzenia: kuchenka, mikrofalówka, patelnia do naleśników, toster, opiekacz, piekarnik.  
Zajęcia porządkowe to okazja, żeby wyrobić nawyk dbania o higienę oraz porządek miejsca pracy, w szatniach, toalecie. 
Zajęcia manualne to doskonała możliwość do usprawnienia motoryki małej uczestników: praca z materiałami np. bibuła, plastelina, modelina, pastele, farby do malowania rękami itp. 
Podczas wyjść poza WTZ będą nabywali wiedzę o otaczającym świecie. Poznają instytucje użyteczności publicznej np. sklepy, przychodnie, poczta, kino, teatr, opera oraz nabywali umiejętności poruszania się i korzystania z nich. 
W ramach zajęć terapeutycznych są organizowane również zajęcia ruchowe, przy muzyce, z elementami metod Klanza, relaksujące.