Warsztat    Terapii   Zajęciowej
                                                             STOWARZYSZENIA ''BLIŻEJ CIEBIE'' W ŚWIDNICY

 
                bo mamy wiele powodów do radości

            .     
URODZINY LIPIEC 2019
WYJAZD WAKACYJNY 2019
PRACE OGRODNICZE NA TERENIE WARSZTATU
VII Turniej Piłki Siatkowej 2019
Aktywni 24 Galeria Świdnicka 2019
Konfrontacje Artystyczne Strzegom  2019r
Imieniny Urodziny 2019
Śniadanie Wielkanocne 2019
Pieczemy babeczki do koszyczków świątecznych.
Prace wiosenno terenowe pracowni florystycznej na terenie placówki WTZ obsadzanie bratków w donicach.
Zgodnie z tradycją jak co miesiąc 
28 marca obchodziliśmy urodziny i imieniny uczestników Marty, Grzegorza, Adriana oraz terapeuty Pani Agnieszki życzymy wszystkiego najlepszego dużo zdrowia i spełnienia marzeń.
28 Marca br. Uczestniczki odwiedziły Centrum Kształcenia Zawodowego.
 Postawiły tym samym pierwsze kroki w zawodzie fryzjerki.
 
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa 2019
XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych. 
Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej 2019r
BAL KARNAWAŁOWY WTZ 2019
Bal Karnawałowy 2019 organizator ZSS w Świdnicy
Spotkanie Boże Narodzeniowe w Domu Seniora w Żar-Medzie w Żarowie 2018r
20 grudnia 2018
Wigilia 2018
Mikołajki 2018
Zabawa Integracyjno Andrzejkowa 2018
 Prelekcja poświęcona 100 Rocznicy Oddzyskania przez Polskę Niepodległości . 2018
Wycieczka do Opery we Wrocławiu  2018
      Dzień Terapeuty 2018  
         TURNIEJ WARCABOWY 2018

26 Października 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych odbył się Otwarty Szkolny Turniej Warcabowy. Nasi uczestnicy także  wzięli w nim udział.
II miejsce zajął Marek C, V miejsce zajął Michał F, VI miejsce zajęła Katarzyna M. kolejne miejsca Ewa P, Darek G, Maciej Dz. Gratulujemy 
Wycieczka do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy 2018 
23 października br. nasi podopieczni wraz ze swoimi terapeutami wybrali się na wycieczkę do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy . Funkcjonariusz tej jednostki opowiedział nam o swojej niezwykle ciężkiej pracy . Zaprezentował nam samochody bojowe , sprzęty jakimi się posługują podczas wyjazdów do gaszenia pożarów, wypadków zobaczyliśmy budynek straży . Na zakończenie wszyscy uczestnicy mieli okazję dotknąć niektórych urządzeń a nawet użyć węża do gaszenia pożarów . Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. 
X Dolnośląski Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych w Jaworze 
Wyjazd do Wrocławia do  Narodowego Forum Muzyki 2018

16 października pojechaliśmy z terapeutami w ramach projektu ,, Z kulturą i Sztuką’’ do Narodowego Forum Muzyki do Wrocławia na przedstawienie muzyczne pt: ,,W 80 uderzeń dookoła świata’’.
Podczas koncertu muzycy zabrali nas w podróż do źródeł dźwięku odwołując się do muzyki tradycyjnej z terenu Ameryki Południowej, Afryki, Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Bałkanów. 
Zawody Pływackie 2018
15 października uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy pod opieką fizjoterapeuty pani Karoliny T oraz pani kierownik Teresy R wzięli udział w pierwszych zawodach pływackich na strzegomskim ,,Delfinku’’ zorganizowanym przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Strzegomiu. Nasi podopieczni brali udział w różnych konkurencjach wodnych indywidualnych i drużynowych przy których towarzyszył duch rywalizacji. Na zakończenie tych zawodów każdy pływający został udekorowany medalem oraz dyplomem. Dziękujemy za zaproszenie 
Wycieczka do Teatru Lalek we Wrocławiu 2018r

D
nia 9 października 2018r. uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy wzięliśmy udział w drugiej części projektu pn. „ Z kulturą i sztuką na co dzień”, dofinansowanego przez PCPR w Świdnicy ze środkówPFRON.
W ramach tegorocznej edukacji uczestnicy zostali zaproszeni do Teatru Lalek we Wrocławiu na przedstawienie pt. „ Burza”, które dzieje się w przestworzach kosmosu na planecie The Globe. Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio z synem Ferdynandem i Alonsem przyjacielem. Na plancie zamieszkują przed laty zesłani przez Antonia księżniczka Miranda i jej ojciec Prosper. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie.W fabułę wpleciono znakomite efekty specjalne i teatralne tricki, również dzięki nim wciągamy się w historię tej garstki nieszczęśników zamieszkujących dziwną planetę. Oglądając spektakl chwilami można było się poczuć jakby oglądało się program z cyklu „W starym kinie”.  
Wycieczka do Panoramy Racławickiej 2018
Dnia 18 września 2018r. uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Zwiedziliśmy Panoramę Racławicką która, ukazuje artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami, stoczonej w okolicach wsi Racławice, Dziemięrzyce i Janowiczki. Pejzaż z tych lokacji przedstawiony został realistycznie wg fotografii oraz szkiców terenowych wykonanych przez Kossaka, Stykę i Bollera w kwietniu 1893 roku 
GaleriON 2018 - 16-17.09.2018 r.
V Dolnośląski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2018, to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie „Motyl”. „GaleriON” ma na celu promocję i prezentację wytworów artystycznych, ale również aktywizację twórczą i integrację dolnośląskich środowisk skupiających osoby z niepełnosprawnościami. Nasz uczestnik Adrian Ł, z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy został zakwalifikowany do Gali Finałowej konkursu. W ramach przygotowania Adrian wraz z opiekunem p. Jackiem brał udział w trzy dniowych warsztatach muzycznych z profesjonalna orkiestrą.
Gala finałowa odbyła się w dniu 16.09.2018r., na rynku w Kamiennej Górze, natomiast w dniu następnym w kościele pokoju w Jaworze, odbyły się prezentacje muzyczne i literackie. Serdecznie gratulujemyAdrianowi sukcesu. 
W lipcu br. dzięki wsparciu finansowemu Firmy Armacell Poland i Leroy Merlin oraz Panom Radnym Powiatu Świdnickiego p. Wereckiemu i p. Chajduga oraz naszym kochanym rodzicom przeprowadziliśmy remont Pracowni Edukacji i Komunikacji Społecznej.
Pod okiem fachowca właściciela Firmy INS-BUD p. Zygmunta Bielawskiego, który w ramach darowizny doprowadził prąd wysokiego napięcia, wykonał wszystkie potrzebne podłączenia i ujęcia wody.
Malowanie ścian, układanie glazury i pozostałe prace wykonali nasi Panowie Terapeuci przy wsparciu Pana Andrzeja Szymańskiego i z wielka pomocą uczestników. Pracownia Edukacji i Komunikacji Społecznej doposażona została w sprzęt AGD : pralkę, zmywarkę do naczyń. Teraz wszyscy uczestnicy mają możliwość nauczyć się obsługi sprzętu jak również praktycznie wykorzystywać go w codziennym życiu.
Remont nie odbyłby się gdyby nie pomoc i wsparcie osób, sponsorów i darczyńcom. Serdecznie wszystkim dziękujemy. 
Warsztaty wokalne ,,na Babciną Nutę’
8 września br. czworo naszych uczestników Maciej Dz
Piotr S, Piotr K, Adrian Ł z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy na czele z wolontariuszem Michałem
wzięli udział w finałowych warsztatach wokalnych ,,na Babciną Nutę’’ zorganizowanym przez Dom Pomocy Spłoecznej Żar-Med w Żarowie. Uczestnicy zaśpiewali na scenie polskie przeboje Konika na biegunach z rep. Urszuli , Słońcem opętani z rep Lady Pank i Autostop rep. Karin Stanek. Wszystkim uczestnikom umilała świetna zabawa a na zakończenie organizatorzy rozdali dyplomy i nagrody oraz podziękowali za udział. 
II Dolnośląskie Targi Warsztatów Terapii Zajęciowych w Bloesławcu 2018
7 września ośmioro uczestników wraz z opiekunami i panią kierownik naszej placówki wzięli udział w II Dolnośląskich Targach Warsztatów Terapii Zajęciowych w Bolesławcu zorganizowany przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Forum WTZ. Na rynku bolesławickim można było obejrzeć ale również kupić wyroby poszczególnych placówek które brały udział w tegorocznych targach a uczestniczyło w nim aż osiemnaście Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nasi uczestnicy wspólnie z innymi warsztatowiczami wykonali pracę plastyczną w celu uczczenia 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległość. Na zakończenie imprezy odbył się wspólny taniec dookoła ratusza ,,Jedzie pociąg z daleka’’. Spotkamy się znowu za rok. 
Wakacyjny wyjazd integracyjny - Kudowa Zdrój 2018 
W dniach od 27 sierpnia 2018r do 31 sierpnia 2018r. uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy była na wakacyjnym wyjeździe integracyjnym w Kudowie Zdrój.
Zwiedziliśmy Szlak Zaginionych Zawodów, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak powstaje wazon z gliny, poznać pracę kowala, spróbować chleba z tradycyjnego wypieku z masłem, które sami wyrabialiśmy. Byliśmy na Górze Parkowej, spotkaliśmy tam Ducha Gór Henryka. Muzeum Kultury Ludowej w Pstrążnej przeniosło nas w czasy XVIII i XIX wieku. Poznaliśmy zabytki budownictwa : wiatrak, kuźnię,chałupy, poznaliśmy kulturę ludzi z tamtego okresu.
Super czas spędziliśmy w Aqua Parku. Zwiedziliśmy największe Muzeum Zabawek, Park Dinozaurów oraz Kaplicę Czaszek. Wyjazd zakończyliśmy wspólną dyskoteką.  
Urodziny/imieniny Lipiec 2018
27 lipca 2018r zgodnie z co miesięczną tradycją obchodziliśmy urodziny, imieniny uczestników Malwiny, Ewy, Julity, Piotra , Macieja, Artura, stażysty Michała terapeutów p. Dominiki p. Jacka. Wszystkim solenizantom życzymy dużo zdrowia i spełnienia marzeń. 
Urodziny /imieniny Czerwiec 2018
Zgodnie z utartą tradycją jak co miesiąc 23 czerwca obchodziliśmy urodziny i imieniny uczestników Pawła, Darka, Łukasza oraz pani Aliny księgowej i Pani Wandy byłej p. kierownik życzymy wszystkiego najlepszego.
Dnia 19 czerwca 2018r. w ramach trzeciej edycji cyklu edukacji kulturalno- artystycznej uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy wzięli udział w pierwszej części projektu pn. „ Z kulturą i sztuką na co dzień”.
W ramach tegorocznej edukacji uczestnicy zostali zaproszeni do unikalnego, nowoczesnego Muzeum Pana Tadeusza, mieszczącego się w przepięknym mieszczańskim budynku we Wrocławiu – w kamienicy „Pod Złotym Słońcem”. Opowiada ono o powstaniu i losach niezwykłej książki, której fragmenty na pamięć zna prawie każdy Polak. W tym miejscu znajduje się jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza „ w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku. Najcenniejszy rękopis literatury polskiej składa się z zeszytu w marmurkowej oprawie zawierającego czystopis ksiąg od I do III i początek księgi IV oraz dziewięćdziesiąt jeden kart brulionu i czystopisu luzem ksiąg IV–XII, zebranych razem w jednej oprawie, do tego został dołączony brulion Epilogu. Bohaterem utworu jest polska szlachta, która została tu ukazana wyjątkowo malowniczo. Na kartach poematu świat I Rzeczpospolitej, poeta pokazuje przez najbardziej charakterystyczne elementy składające się na codzienność szlachty polskiej końca XVIII wieku.
Uczestnicy projektu mieli możliwość zobaczenia wystawy w muzeum, podczas którego dowiedzieli się jak wyglądało życie szlachty polskiej, jak się ubierali, jakie zasady dobrego wychowania obowiązywały w epoce. Zobaczyli również jakich naczyń używano do zastawiania stołu, które później mogli sami wykonać z gliny podczas warsztatów muzealnych. „Z sita czerpane”, to warsztaty muzealne, na których znaleźli odpowiedź z czego zrobiony jest papier i jaki jest jego proces powstawania. Poznali dawną metodę czerpania papieru na sicie, każdy wykonał własny arkusz papieru, który dodatkowo ozdobił według własnego pomysłu. Był to wspaniałym wyjazd, obfitował w wiele nowych informacji.
Bardzo polecamy wszystkim to miejsce, kto chciałby dowiedzieć się więcej o naszej epopei narodowej i czasach w jakich powstała. My mogliśmy odwiedzić Muzeum Pana Tadeusza dzięki dotacji z PCPR, na realizację projektu pn. Z kulturą i sztuką na co dzień. 
VI Turniej Piłki Siatkowej 2018

W dniu 14 czerwca 2018 r.
Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy zorganizował  VI Turniej Piłki Siatkowej – cykliczną, imprezę naszej placówki dla osób z niepełnosprawnością z powiatu świdnickiego. W rozgrywkach wzięli udział podopieczni z ośmiu placówek: z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy, Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie, Dziennego Domu SENIOR-WIGOR w Świdnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach, Środowiskowego Domu Samopomocy TĘCZA w Świdnicy, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie, a także uczniowie Szkoły Przyspasabiającej do Pracy w Świdnicy.
Turniej to doskonała okazja do propagowania zdrowego stylu życia i krzewienia kultury fizycznej, ale przede wszystkim do budowania i utrzymywania przyjacielskich więzi pomiędzy osobami z niepełnosprawnością. Co rok, walczą bowiem o zwycięstwo w duchu zdrowej rywalizacji, dzięki której Turniej cieszy się opinią wydarzenia, podczas którego panuje wyjątkowa atmosfera. I to nawet wówczas, kiedy w przerwie rozgrywek, do zabawy spontanicznie dołączają pracownicy, jak miało to miejsce podczas tegorocznej edycji, i na boisku naprzeciw siebie stają w szranki kierownicy placówek i terapeuci. Oczywiście zwyciężyli terapeuci. Brawo !
Organizatorzy zapewnili uczestnikom kiełbaski z grilla oraz słodki poczęstunek. Wszyscy zawodnicy otrzymali koszulki z logo turnieju, czapeczki, ale przede wszystkim, bo wszyscy siatkarze naszego Turnieju są zwycięzcami, każdy zawodnik uhonorowany został złotym medalem, a drużyny nagrodzono pamiątkowymi dyplomami, pucharami oraz zestawami do badmintona.
Impreza mogła się odbyć dzięki sztabowi ludzi zaangażowanemu w jej przygotowanie, kadrze WTZ Świdnica, zespołowi sędziowskiemu z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy pod kierunkiem pani Katarzyny Czapli i Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, która jak co rok zapewniła nam opiekę medyczną.
Środki Finansowe na realizację zadania otrzymaliśmy z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy.
Wszystkim uczestnikom i współtwórcom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje, że za rok spotkamy się w tym samym gronie. 
7 czerwca  gościliśmy w naszej  placówce uczniów  wraz z opiekunami ze szkoły podstawowej nr 8 w Świdnicy. Uczniowie zobaczyli wszystkie nasze pracownie jak funkcjonują i czym się zajmują. Następnie zaprosiliśmy naszych gości do świetlicy gdzie terapeuci wraz z uczestnikami przygotowali dla nich mini warsztaty i poczęstunek. Podczas warsztatów wykonywali bransoletki przyjaźni i bransoletki splotem makramowym, które uczniowie mogli zabrać do domu. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nas częściej. 
VI Plener Malarski 
5 czerwca uczestnicy naszego warsztat wzieli udział w VI Plenerze Malarskim organizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie. Uczestnicy mieli zadanie namalować farbami  kompozycje malarskie na dowolny temat. Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla. Na zakończenie VI  Pleneru  każdy z uczestników dostał upominek oraz dyplom. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. 
Informujemy o zbliżającym się VI Turnieju Piłki Siatkowej organizowany przez nasz warsztat który odbędzie się 14 czerwca 2018 roku na boisku przy ZSS w Świdnicy (w załączniku przesyłamy regulamin imprezy oraz kartę zgłoszenia ). 
2018
Koncert z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkól Specjalnych w Strzegomiu
II Międzyszkolny Konkurs Piosenki 2018
organizator Zespol Szkól Specjalnych w Świdnicy
V Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych w Wambierzycach 2018.
XVII Turniej Sportowy 2018
 zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy.
XVIII marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 
w Świdnicy 2018r
XVIII MINI LISTA PRZEBOJÓW 2018
Piława Górna
Kwiecień 2018
Urodziny naszych uczestników Michała, Tomka, Wojtka

Pożegnanie terapeuty pani Marleny. 

XL Konfrontacje Artystyczne w Strzegomiu 2018

Wyjście do kina, na posiłek w Galerii Świdnickiej oraz spacer

Śniadanie Wielkanocne Warsztatów Terapii Zajęciowej 2018

XXIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych w Wałbrzychu

Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach 2018

Urodziny Marty i Karola luty 2018

Urodziny Adriana i Grzesia - marzec 2018

Warsztat Terapii Zajęciowej wita  Wiosnę 2018

Dzień Kobiet 2018

XVII Regionalny Konkurs Recytatorski w Świebodzicach

Urodziny Pani Terapeutki Eli oraz uczestników WTZ - luty 2018

Urodziny Pani Dyrektor Kasi, Pani Terapeutki Dominiki oraz uczestnika pracowni florystycznej - styczeń 2018

                                                  Karnawał Wałbrzych 2018
                                              Karnawał WTZ 2018

                                           Jasełka 2018

Wigilia na WTZ 2017
Jasełka 2017
Projekt "Między Wersami a Prezentami"
Morawa 2017
5 lat WTZ
Świdnica 2017
Andrzejki
Strzegom 2017
Dzień Terapeuty
WTZ 2017 r.
I Dolnośląski Turniej Nordic Wolking Uczestników WTZ.
 Lubiń 2017 r.
Dolnośląski Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych
 Jawor 2017
Dzień Chłopaka i Dzień Pieczonego Ziemniaka
WTZ 2017
Wyjazd wakacyjny
Darłówko 2017 r.
Projekt edukacyjny Myślibórz
sierpień 2017 r.
Krzyżowa
lipiec 2017 r.
V TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
Świdnica 2017 r.
XIV Diecezjazny Dzień Osób Niepełnosprawnych
Świdnica 2017
XIII edycja Tradycji Stołu Wielkanocnego.
Marcinowice 2017
I Międzyszkolny Konkurs Piosenki
Świdnica 2017
                                Śniadanie Wielkanocne WTZ 2017                                            
Pierwszy dzien wiosny. WTZ 2017
Dzień Kobiet. 8 marca 2017 r.
Bal karnawałowy. WTZ 2017 r.
Imienimy Pani Marii, Pani Eli, Kingi, Piotra i Adriana. Luty 2017 r.
Zabawa karnawałowa 2017
Wigilia. WTZ 2016
Morawa 2016
Pożegnanie praktykantki.
Pożegnanie Artura i Marty.
Turniej Warcabowy.
ZSS 2016
Muzeum Miasta Wrocławia 2016
Teatr Lalek i Warsztaty Plastyczne.
 Wrocław 2016
Turniej Tańca Jawor 2016
Audycje umuzykalniające 2016
Imieniny Pani Dyrektor ZSS.
  6 wrzesien 2016 r.
Wakacyjny wyjazd integracyjny do Głębinowa.
Wrzesień 2016 r.
Kliknij, aby edytować treść...
IV Turniej Piłki Siatkowej
WTZ Świdnica 2016
XIII Diecezjalny Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych
Świdnica, czerwiec 2016.
Urodziny na WTZ
Wizyta gości z Niemiec.
Maj 2016
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Świdnica maj 2016
Dzień Ziemi na WTZ 2016
Strzegom 2016
Narodowe Forum Muzyki
Wrocław 2016
Śniadanie wielkanocne
WTZ 2016
Urodziny Agnieszki, Marty i Grzesia.
Marzec 2016
Pierwszy Dzień Wiosny
WTZ 2016
Konkurs kulinarny pt."Tradycje Stołu Wielkanocnego".
Marcinowice 2016
Dzień Kobiet na WTZ
2016
Przedstawienie pt."Królowa Śniegu" w DDP.
Świdnica 2016 r.
Muzeum "Stara Kopalnia", Wałbrzych 2016 r.
Zabawa karnawałowa 2016.
Integracyjna zabawa andrzejkowa.
Strzegom 2015
Wyjazd integracyjny do Niemiec z funduszu Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Bonn 2015 r.
Dolnośląski Turystyczny Rajd Osób Niepełnosprawnych "Wyrównać Szanse".
                                                    Legnica 2015. 
Wyjazd integracyjny do campingu Leśna przy Zamku Czocha
Imieniny uczestników i Pani Kierownik WTZ
III Turniej Piłki Siatkowej organizowanej przez WTZ Świdnica
Afrykarium we Wrocławiu
Wizyta w Humanitarium we Wrocławiu
Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych
Pożegnie naszej byłej uczestniczki Warsztatów- Natalii

Śniadanie Wielkanocne WTZ Świdnica

"Tradycje Stołu Wielkanocnego" w Marcinowicach

Nasze wyroby sprzedawane na Kiermaszu Wielkanocnym w Galerii Świdnickiej i Tesco.

Pożegnanie terapeutki Eweliny
Urodziny Marty, Adriana, Agnieszki i Grzegorza
 Urodziny Kingi, Adriana, Marioli i Marysi
Bal karnawałowy z udziałem DDP Świdnica i WTZ Strzegom
Sylwester w WTZ 2014r 
Wizyta uczniów szkoły podstawiowej nr 8 w Świdnicy
Andrzejki Organizowane przez Wtz w Strzegomiu
Wyjście do DDP w Świdnicy na przedstawienie przygotowane przez placówkę ptt. "W poszukiwaniu radości"
Urodziny Mirka Szymańskiego Moniki Uchańskiej oraz
Imieniny Pani Renaty Trzcińskiej
Święto Niepodległości 11.11.14r

Konferencja pt. "Pomoc społeczna- między terapeutą a urzędnikiem"

Pożegnanie Pana Pawła Kutka
Turniej "gry w warcaby" w Zss
Imieniny Pani Teresy
Dzień Terapeuty
Dzień Chłopaka
kwiat-ruchomy-obrazek-0172
kwiat-ruchomy-obrazek-0166